E-commerceMagazyny

Flipkart otwiera centrum realizacji zamówień e-commerce w Indiach

Firma Flipkart poinformowała, że otworzyła centrum realizacji zamówień e-commerce w Haringhata w Bengalu Zachodnim, z potencjałem stworzenia 11 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w okolicy. Obiekt został wirtualnie zainaugurowany podczas Bengal Global Business Summit (BGBS) przez szefową rządu Bengalu Zachodniego Mamtę Banerjee.

Flipkart otwiera centrum realizacji zamówień e-commerce

Centrum realizacji zamówień e-commerce będzie obsługiwać około 20 000 sprzedawców ze stanu i regionu północno-wschodniego.

To powód do ogromnej dumy, że w Bengalu Zachodnim powstanie jedno z największych centrów realizacji zamówień w kraju. Indyjska branża logistyczna handlu elektronicznego nabiera rozpędu dzięki powstaniu najnowocześniejszego, futurystycznego centrum realizacji zamówień Flipkart w Haringhata. Gratuluję całemu zespołowi Flipkart osiągnięcia tego wyczynu, który znacząco przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i jego mieszkańców – powiedziała Banerjee w oświadczeniu.

Centrum realizacji zamówień e-commerce w Haringhata będzie miało łączną powierzchnię 186 tysięcy metrów kwadratowych i będzie dysponowało 142 tysiącami metrów sześciennymi powierzchni magazynowej rozmieszczonej na sześciu poziomach antresoli.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zlokalizowany 50 kilometrów od Kalkuty obiekt typu big box ma zintegrowane zarządzanie łańcuchem dostaw na obszarze 110 akrów [445 tysięcy metrów kwadratowych – przyp. red.]. Pomoże wzmocnić lokalną gospodarkę dzięki dostępności silniejszej infrastruktury łańcucha dostaw, aby połączyć tysiące sprzedawców z Zachodniego Bengalu i północno-wschodniego regionu z dostępem do rynku krajowego, a jednocześnie zaspokajać rosnące zapotrzebowanie klientów – przekazał Flipkart.

Czytaj też: Amazon Europe unika podatku dochodowego od sprzedaży

Centrum wyposażone w nowinki technologiczne

Centrum realizacji zamówień e-commerce zostało zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie, takie jak zautomatyzowane magazynowanie i pobieranie, zrobotyzowane ramiona pakujące, sortowniki poprzeczno-taśmowe oraz 9-kilometrowy sieciowy przenośnik taśmowy, aby skrócić czas obiegu przesyłek o 35-50 procent.

E-commerce może połączyć każdego Hindusa, tworząc jednocześnie wspólną wartość dla ekosystemu sprzedawców, klientów, rzemieślników i społeczności rolników. Silny łańcuch dostaw jest podstawą do połączenia małych i dużych firm, a my, jako rodzimy rynek e-commerce, jesteśmy zobowiązani do inwestowania w infrastrukturę, technologię i talenty, aby odblokować tę możliwość dla wzrostu gospodarczego kraju. Uruchomienie centrum realizacji Haringhata jeszcze bardziej wzmocni infrastrukturę łańcucha dostaw i jest ważnym kamieniem milowym w tworzeniu opartej na technologii nowoczesnej infrastruktury magazynowej w kraju – powiedział dyrektor naczelny grupy Flipkart, Kalyan Krishnamurthy.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Pracownicy Amazon w New Jersey przeprowadzą wybory związkowe

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button