PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazyny

Flipkart otwiera centrum realizacji zamówień e-commerce w Indiach

Firma Flipkart poinformowała, że otworzyła centrum realizacji zamówień e-commerce w Haringhata w Bengalu Zachodnim, z potencjałem stworzenia 11 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w okolicy. Obiekt został wirtualnie zainaugurowany podczas Bengal Global Business Summit (BGBS) przez szefową rządu Bengalu Zachodniego Mamtę Banerjee.

Flipkart otwiera centrum realizacji zamówień e-commerce

Centrum realizacji zamówień e-commerce będzie obsługiwać około 20 000 sprzedawców ze stanu i regionu północno-wschodniego.

To powód do ogromnej dumy, że w Bengalu Zachodnim powstanie jedno z największych centrów realizacji zamówień w kraju. Indyjska branża logistyczna handlu elektronicznego nabiera rozpędu dzięki powstaniu najnowocześniejszego, futurystycznego centrum realizacji zamówień Flipkart w Haringhata. Gratuluję całemu zespołowi Flipkart osiągnięcia tego wyczynu, który znacząco przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i jego mieszkańców – powiedziała Banerjee w oświadczeniu.

Centrum realizacji zamówień e-commerce w Haringhata będzie miało łączną powierzchnię 186 tysięcy metrów kwadratowych i będzie dysponowało 142 tysiącami metrów sześciennymi powierzchni magazynowej rozmieszczonej na sześciu poziomach antresoli.

Zlokalizowany 50 kilometrów od Kalkuty obiekt typu big box ma zintegrowane zarządzanie łańcuchem dostaw na obszarze 110 akrów [445 tysięcy metrów kwadratowych – przyp. red.]. Pomoże wzmocnić lokalną gospodarkę dzięki dostępności silniejszej infrastruktury łańcucha dostaw, aby połączyć tysiące sprzedawców z Zachodniego Bengalu i północno-wschodniego regionu z dostępem do rynku krajowego, a jednocześnie zaspokajać rosnące zapotrzebowanie klientów – przekazał Flipkart.

Czytaj też: Amazon Europe unika podatku dochodowego od sprzedaży

Centrum wyposażone w nowinki technologiczne

Centrum realizacji zamówień e-commerce zostało zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie, takie jak zautomatyzowane magazynowanie i pobieranie, zrobotyzowane ramiona pakujące, sortowniki poprzeczno-taśmowe oraz 9-kilometrowy sieciowy przenośnik taśmowy, aby skrócić czas obiegu przesyłek o 35-50 procent.

E-commerce może połączyć każdego Hindusa, tworząc jednocześnie wspólną wartość dla ekosystemu sprzedawców, klientów, rzemieślników i społeczności rolników. Silny łańcuch dostaw jest podstawą do połączenia małych i dużych firm, a my, jako rodzimy rynek e-commerce, jesteśmy zobowiązani do inwestowania w infrastrukturę, technologię i talenty, aby odblokować tę możliwość dla wzrostu gospodarczego kraju. Uruchomienie centrum realizacji Haringhata jeszcze bardziej wzmocni infrastrukturę łańcucha dostaw i jest ważnym kamieniem milowym w tworzeniu opartej na technologii nowoczesnej infrastruktury magazynowej w kraju – powiedział dyrektor naczelny grupy Flipkart, Kalyan Krishnamurthy.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Pracownicy Amazon w New Jersey przeprowadzą wybory związkowe

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button