DrogowyTransport

Kierowcy w USA są zmuszani do przekraczania limitu czasu pracy. Rekordowa liczba skarg

Kierowcy ciężarówek z USA są coraz częściej zmuszani do przekraczania limitu czasu pracy. W kraju brakuje ponad 100 tys. kierowców, co sprawia, że niektórzy przewoźnicy wywierają presję na pracownikach. 

Rekordowa liczba skarg dotyczących naruszenia limitu czasu pracy

Najnowsze dane rządu federalnego pokazują, że skargi o przymus przekraczania limitów godzin przez kierowców ciężarówek w połowie roku przekroczą liczbę z 2021 roku. Do połowy kwietnia wpłynęło 500 wniosków skierowanych przeciwko pracodawcom i spedytorom.

Według Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Przewoźników Samochodowych przymus następuje, gdy przewoźnik, odbiorca lub pośrednik transportowy grozi wstrzymaniem pracy, podjęciem działań w sprawie zatrudnienia lub ukaraniem kierowcy za odmowę prowadzenia działalności z naruszeniem niektórych przepisów Federalnych Przepisów Bezpieczeństwa Przewoźników Samochodowych. Przepisy dotyczą czasu pracy i formy odpoczynku.

Zobacz także: GDDKiA przygotowuje się do poszerzenia A2 pomiędzy Łodzią i Warszawą

Wykres 1. Liczba skarg, która wpłynęła do Federalnej Administracji Bezpieczeństwa Przewoźników Samochodowych w ostatnich latach. 

FMCSA

Zobacz także: Goldman Sachs: szanse na recesję w USA wyniosą 35% w ciągu 2 lat

Kierowcy ciężarówek w USA – brakuje pracowników

Problem braku kierowców nasilił się w ostatnich latach. Jednak pandemia tylko pogorszyła sytuację na rynku, kiedy wielu pracowników zrezygnowało z pracy z uwagi na zagrożenie epidemiczne. Stany Zjednoczone odczuwają konsekwencje naruszonych łańcuchów dostaw (Więcej: Puste półki sklepowe w USA. Piętrzą się problemy z łańcuchami dostaw).

Na początku tego roku Sharerig poinformował, że w USA może brakować ponad 200 tys. kierowców. Biorąc pod uwagę, że większość towarów w Stanach transportowana jest ciężarówkami (ok. 70%), problem może się nasilać w kolejnych miesiącach.

Tom Malinowski, reprezentant FMCSA powiedział:

Istnieje wiele przyczyn niedoboru kierowców – wysoka rotacja, niskie wynagrodzenie. Traktowanie kierowców przez kierownictwo jest jednym z powodów, dla których nie poświęca się wystarczającej uwagi – w szczególności wymaga się od niektórych z nich, aby kontynuowali jazdę, gdy są zbyt zmęczeni, aby jeździć bezpiecznie.

Obecnie w USA prawie w każdym stanie brakuje kierowców ciężarówek. Dodatkowo zazwyczaj kierowcy zmagają się z bardzo restrykcyjnymi wymaganiami dotyczącymi czasu realizacji zlecenia, do którego zobowiązali się broker lub przewoźnik.

USA: Licealiści uczą się jeździć ciężarówkami, gdyż brakuje kierowców

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button