Info z rynkuMagazyny

TVM decyduje się na SEGRO Industrial Park Tychy. Transport drobnicowy na terenie Katowickiej SSE

Międzynarodowa firma logistyczna TVM zdecydowała się na wynajęcie powierzchni na terenie SEGRO Industrial Park Tychy 1. To już kolejna firma z branży logistycznej, która zdecydowała się na tę lokalizację.

TVM wynajmuje powierzchnię magazynową na terenie SEGRO Industrial Park Tychy 1

Spółka TVM Transport należąca do międzynarodowej Grupy TVM stawia na Tychy. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w transporcie drobnicowym wynajęło 2500 mkw. w SEGRO Industrial Park Tychy 1. Powierzchnia magazynowa zostanie zagospodarowana w celu obsługi samochodów o masie powyżej 3,5 t. Dostępnych jest dziewięć ramp przeładunkowych oraz bramy z poziomu zero, co ułatwi procesy logistyczne, w tym operacje przeładunkowe.

Zobacz także: Bezpośrednie inwestycje zagraniczne na świecie utrzymują wysoki wzrost

Tychy  – Transport drobnicowy

Część wynajętej powierzchni zostanie przeznaczona pod zabudowę. Powstanie zaplecze biurowo-socjalne. Grupa TVM działa od 2010 roku na terenie Europy. Aktualnie zatrudnia ok. 800 osób w Polsce, Niemczech oraz we Włoszech. W skład jej floty wchodzi ponad 100 samochodów ciężarowych oraz 230 pojazdów dostawczych. TVM skupia się na kompleksowych usługach transportowych, obsługując wiele europejskich rynków, w tym: austriacki, belgijski, chorwacki, czeski, duński, estoński, litewski, luksemburski, niemiecki, serbski, słowacki, węgierski czy włoski. Spółka wykonuje ok. 600 tys. operacji logistycznych rocznie, stąd decyzja o wybraniu parku magazynowego SEGRO zlokalizowanego w centrum Europy. W tym roku grupa planuje powiększyć flotę o kolejne pojazdy, a ulokowanie części logistycznej w Tychach ma sprzyjać dalszej ekspansji rynkowej w Polsce i w sąsiednich państwach.

Zobacz także: Danfoss przenosi produkcję z Danii do Polski i tworzy jeden z największych oddziałów firmy na świecie

SEGRO Industrial Park Tychy 1 zlokalizowany jest na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której skład wchodzą cztery podstrefy (Sosnowiecko-Dąbrowska, Tyska, Gliwicka i Jastrzębsko-Żorska). Park znajduje się w niewielkiej odległości od strategicznych dróg, w tym DK 44 (Gliwice-Kraków) zapewniającej dostęp do drogi ekspresowej S1 oraz trasy Europejskiej E75 (Toruń-Łódź-Tychy). Całkowita powierzchnia parku wynosi 55 700 mkw. W Tychach znajduje się wiele firm z branży motoryzacyjnej. W transakcji pośredniczyła firma CBRE.

W tyskiej fabryce Stellantis zmontowano pierwszego Jeepa. Kiedy ruszy seryjna produkcja? [WYWIAD]

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button