E-commerceInfo z rynku

CMA CGM przejmuje GEFCO. Umowa wzmocni rozwój logistyki

Grupa CMA CGM przejmuje GEFCO, co zapewni firmie ciągłość i długoterminową stabilność działalności. Umowa przejęcia przyniesie jednak obopólne korzyści, a integracja GEFCO z CEVA Logistics wzmocni również pozycję CEVA jako lidera w logistyce kontraktowej.

Grupa CMA CGM przejmuje GEFCO

Ogromne zmiany w obszarze logistyki i e-commerce. Światowy lider spedycji i logistyki, grupa CMA CGM przejmuje GEFCO, europejskiego lidera w logistyce branży motoryzacyjnej i międzynarodowego specjalistę w obszarze multimodalnego łańcucha dostaw. Co prawda umowa przejęcia musi jeszcze zostać zatwierdzona przez organy ds. konkurencji, ale w ramach specjalnej procedury Komisja Europejska już teraz zezwoliła Grupie na natychmiastowe przejęcie kapitału GEFCO. Grupa przekonuje, że umowa przejęcia wzmocni portfolio usług logistycznych CEVA Logistics, spółki zależnej CMA CGM, która świadczy swoje usługi zwłaszcza we Francji i innych krajach Europy.

Przejęcie GEFCO to kolejny krok w naszej strategii rozwoju, który wzmacnia naszą pozycję jako globalnego gracza w transporcie i logistyce. Dzięki GEFCO, nasza spółka zależna CEVA stanie się światowym liderem w logistyce motoryzacyjnej, ostatnio zwiększając swoje możliwości w logistyce e-commerce dzięki przejęciu firmy Ingram Micro CLS. Tworzymy francuskiego lidera wspierającego naszych klientów na całym świecie – powiedział Rodolphe Saadé, Prezes Grupy CMA CGM.

Dzięki przejęciu, Grupa CMA CGM chce kontynuować działalność GEFCO w bezpiecznych ramach regulacyjnych, a następnie, dzięki wykorzystaniu swoich możliwości logistycznych, zwiększyć rozwój tej firmy przede wszystkim na rynkach międzynarodowych. GEFCO ma czerpać w przyszłości korzyści z wiedzy i struktury CEVA Logistics, co też pozwoli jej na rozszerzenie działalności i portfolio klientów.

Czytaj też: Statki CMA CGM przestaną przewozić odpady z tworzyw sztucznych

Szerszy plan rozwoju

Francuska firma GEFCO działa już od ponad 70 lat i zatrudnia około 11 500 pracowników w 47 krajach na całym świecie. Posiada doświadczenie w logistyce pojazdów gotowych lat, ale ma również klientów z branży lotniczej, farmaceutycznej, energetycznej i handlowej.

Grupa CMA CGM przejmuje GEFCO w ramach realizacji szerszego planu rozwoju i dostarczania kompleksowych rozwiązań spedycyjnych i logistycznych w celu wspierania łańcuchów dostaw swoich klientów. Grupa ogłosiła niedawno zakończenie przejęcia Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services (CLS) oraz Colis Privé. Przejęcia te przyspieszyły rozwój CEVA Logistics w obszarze e-commerce oraz w kluczowych segmentach rynku, takich jak technologia, handel detaliczny i moda.

Mając ponad 70-letnie doświadczenie w logistyce przemysłowej, GEFCO z dumą dołącza do Grupy CMA CGM, niekwestionowanego światowego lidera w transporcie morskim i logistyce. Projekt kierowany przez CMA CGM pozwoli GEFCO kontynuować działalność w stabilnym środowisku, wesprze transformację, którą zapoczątkowaliśmy i wzmocni nasz rozwój w kolejnych latach. To powiązanie między dwiema francuskimi firmami przyniesie GEFCO wiele możliwości w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza na arenie międzynarodowej, z korzyścią dla naszych klientów. Jestem dumny z pracy wykonanej przez wszystkie zespoły GEFCO na całym świecie w imieniu naszych klientów i jestem pewny przyszłości z CMA CGM i CEVA Logistics – dodaje Luc Nadal, Prezes GEFCO.

Czytaj też: Przedsiębiorstwa zwiększają zatrudnienie, zamiast inwestować w maszyny

CEVA Logistics finalizuje przejęcie Ingram Micro CLS. Wartość transakcji wynosi 3 mld USD

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button