PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport
Gorące newsy

Rosyjski most kolejowy w Szebiekino zniszczony przez dywersantów?

Inwazja w Donbasie będzie znacznie utrudniona.

Rosyjski most kolejowy w Szebiekino, który był kluczowy dla inwazji w Donbasie, został zniszczony. Z tego powodu Rosjanie będą mieli utrudnione, a nawet uniemożliwione najważniejsze dostawy materiałów, broni oraz ciężkiej artylerii do wschodniej Ukrainy. Choć nie jest pewne, czy to wynik działań dywersantów, to jedno jest pewne — armia rosyjska ma teraz poważny problem.

Rosyjski most kolejowy w Szebiekino zniszczony. Kolejne problemy rosyjskiej armii na Ukrainie

O incydencie, który może mieć kluczowe znaczenie dla rosyjskich działań wojennych w Ukrainie, poinformowało na początku Radio Swoboda. Następnie potwierdził je dziennikarz „Nowej Techniki WojskowejJarosław Wolski oraz brytyjski The Guardian.

Czytaj również: Rosja uzupełni swoje rezerwy o 3,2 mld USD, które pochodzą ze sprzedaży ropy i gazu

Zniszczony most kolejowy w Rosji znajdował się niedaleko miejscowości Szebiekino, przy granicy z Ukrainą. Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow wskazał, iż nikomu nic się nie stało, ale infrastruktura jest niezdatna do użytkowania:

Na miejscu uszkodzenia torów kolejowych, pracuje zespół śledczy, który bada przyczynę zdarzenia.

Co istotne, zniszczona linia kolejowa miała kluczowe znaczenie dla rosyjskich działań wojennych w Donbasie. Wszystko dlatego, iż łączy miasto Biełgorod (gdzie stacjonują wojska oraz zaplecze logistyczne Rosji) z ukraińskim węzłem kolejowym Kupiańsk. Tam gromadzona jest armia rosyjska, która zamierza w całości przejąć południowo-wschodnią Ukrainę.

Czytaj również: Koleje Białoruskie zaatakowane przez hakerów z grupy Anonymous!

Z tego powodu zniszczenie torów może na pewien czas uniemożliwić transport ciężkiego uzbrojenia, a także wojsk rosyjskich na tereny przygraniczne oraz w obwodzie charkowskim. Nie ma przy tym wątpliwości, iż bitwa o Ługańsk i Donieck mogą być najważniejszymi momentami w wojnie na Ukrainie. Działania te mogą bowiem zadecydować o dalszych losach naszego wschodniego sąsiada.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button