PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

CEVA Logistics finalizuje przejęcie Ingram Micro CLS. Wartość transakcji wynosi 3 mld USD

CMA CGM sfinalizowała przejęcie CLS. Dzięki transakcji pozycja rynkowa Grupy umocniła się i można oczekiwać, że zintensyfikuje swoje działania w sektorze e-commerce, a spółka zależna CEVA Logistics stanie się jedną z największych w branży. 

CEVA Logistics umacnia swoją pozycję

Grupa CMA CGM zakończyła przejęcie znacznej części CLS (Commerce&Lifecycle Services) Ingram Micro, w tym Shipwire w regionie Ameryki Północnej, Europy, Indii i części Ameryki Łacińskiej. Pozwoliło to na umocnienie pozycji CMA CGM w segmencie usług dla logistyki kontraktowej oraz e-commerce. Transakcja została sfinalizowana, wskutek czego spółka zależna (CEVA Logistics) będzie czwartym, pod względem wielkości, dostawcą usług logistyki kontraktowej na świecie. Wartość transakcji została oszacowana na 3 mld dolarów.

Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM, skomentował transakcję:

Raben

Przejęcie Ingram Micro CLS ma strategiczne znaczenie dla Grupy CMA CGM. Po zakończeniu reorganizacji w 2021 roku, nasza spółka zależna CEVA Logistics przyspieszy swój rozwój i dołączy do światowej pierwszej czwórki w dziedzinie logistyki kontraktowej. Jej pozycja na rynkach amerykańskim i europejskim znacznie się wzmocni, co zwiększy jej zdolność do wykorzystania możliwości, jakie daje boom na e-commerce.

Zobacz także: Dynamiczny rozwój branży logistycznej w Polsce. Ok. 97% firm planuje rekrutacje

Perspektywy rozwoju w branży logistycznej

Według oficjalnych danych po przejęciu CEVA Logistics wraz z CLS będą zatrudniać prawie 100 tys. pracowników na całym świecie. Przejęty dział Ingram Micro Commerce&Lifecycle Services (CLS) zajmuje się logistyką kontraktową dla e-commerce i omnichannel fulfillment. Specjalizuje się także w rozwiązaniach typu same day delivery, opracowywaniem logistyki zwrotów oraz widocznością przesyłek. Shipwire stanowi natomiast funkcjonalną platformę zamówień fullfilmentowych.

Zobacz także: Przedsiębiorstwa zwiększają zatrudnienie, zamiast inwestować w maszyny

Saadé dodał również, że:

Grupa CMA CGM, zaangażowana w dostarczanie wiodących, kompleksowych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, będzie kontynuowała rozwój, opierając się na dwóch solidnych filarach: żegludze i logistyce, zajmując pozycję światowego lidera w obu sektorach.

Szacuje się, że do 2025 roku 20% globalnych przychodów CEVA zapewni dział e-commerce. W związku z dużym potencjałem rynkowym CEVA stawia na rozwój kompleksowych rozwiązań, które ukierunkowane są na rozwój wszystkich rodzajów transportu i usług logistycznych.

Logistyka przyszłości i megatrendy w logistyce

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button