PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Praga zyskuje połączenie z Zatoką Perską dzięki Jazeera Airways

Praga zyskuje nowe, bezpośrednie połączenie do Kuwejtu. Wszystko dzięki linii Jazeera Airways, która będzie wykorzystywać w tym celu dwa Airbusy A320neo. Tym samym jest to druga linia lotnicza, która w tym roku uruchomiła połączenie między stolicą naszego południowego sąsiada a Półwyspem Arabskim.

Kuwejcki przewoźnik Jazeera Airways ogłasza bezpośrednie loty z Pragi

Kuwejcka linia lotnicza Jazeera Airways, poinformowała, że już od piątego czerwca zostanie uruchomione połączenie między Pragą a Półwyspem Arabskim. Wcześniej saudyjski low-cost Flynas poinformował, że połączenia z Czech będą dostępne również do Rijadu w Arabii Saudyjskiej.

Czytaj również: Czechy: Zatrzymano busa z Polski, który ważył niemal 10 ton

Ambasada Czech w Kuwejcie również poinformowała o nowej trasie:

Cieszymy się, że Jazeera ogłosiła nową bezpośrednią bezpośrednią destynację — Pragę, która rozpocznie działalność 2 czerwca 2022 r.

Loty odbywają się dwa razy w tygodniu: we wtorki i niedziele. Wylot z Kuwejtu nastąpi o godz. 6:10, a lądowanie w Pradze o godz. 10:35 po 5 godzinach i 25 minutach lotu. Lot powrotny rozpocznie się o godz. 11:20, a przylot do Kuwejtu nastąpi o godz. 17:20. Przewoźnik planuje wystawić na tej trasie samoloty Airbus A320neo dla 162 pasażerów, z czego 12 w klasie biznes.

Czytaj również: Naftowy potentat z problemami gospodarczymi. Kuwejt dopadła choroba holenderska

Jazeera Airways to druga co do wielkości linia lotnicza w Kuwejcie,  którą założono w 2004 roku. Obecnie dysponuje 17 samolotami A320 i A320neo, a jej regularne trasy do Europy obejmują Londyn i Sarajewo. Ponadto linia lata bezpośrednio do Tbilisi.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button