PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Kuehne+Nagel wyśle Antonovem aż 111 ton towarów UNICEF na Ukrainę

Firma transportowa i logistyczna Kuehne+Nagel przekaże Ukrainie pomoc w postaci usług logistycznych o wartości 10 mln franków szwajcarskich. Ponadto wyśle 111 ton towarów z UNICEF jednym  z największych samolotów cargo na świecie, ukraińskim Antonovem An-124. 

Firma transportowa Kuehne+Nagel zadeklarowała pomoc Ukrainie

Kuehne+Nagel, firma zajmująca się transportem i logistyką,  zadeklarowała Ukrainie pomoc, wartą 10 mln franków szwajcarskich, w postaci usług logistycznych. W tym celu zespół Logistyki Kryzysowej i Pomocy Humanitarnej w Kopenhadze nawiązał współpracę z dużymi organizacjami pomocy humanitarnej, aby szybko zorganizować misje pomocowe ze środków przeznaczonych na darowiznę. Firma zamierza przekazać Ukrainie aż 111 ton towarów z magazynu UNICEF w Dubaju. Towar zostanie przetransportowany na Ukrainę za pomocą samolotu Antonov An-124.

Dzięki wieloletniemu partnerstwu z UNICEF byliśmy w stanie bardzo szybko zorganizować pomoc dla Ukrainy i dzisiaj możemy przeprowadzić jedną z największych dostaw do Ukrainy, ukraińskim samolotem Antonov. Jestem wdzięczny naszym partnerom, interesariuszom i wszystkim naszym kolegom z Kuehne+Nagel, którzy wspierają nasze zobowiązanie wobec obywateli Ukrainy – stwierdził dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne+Nagel International AG.

Kuehne+Nagel wyśle na Ukrainę 111 ton towarów UNICEF
Kuehne+Nagel

Koledzy z Kuehne+Nagel wspierają Ukrainę poprzez inicjatywy prowadzone w biurach i magazynach na całym świecie. Wielu klientów zaufało naszym zespołom w zakresie przekazywania darowizn – dodaje firma.

Czytaj też: Bezzałogowce FlyEye biorą udział w kierowaniu ukraińską artylerią. Czym wyróżniają się polskie BSP?

Kuehne+Nagel pracuje 24 godziny na dobę, aby pomóc Ukrainie

Koncern uruchomił zasoby swojego zespołu Logistyki Kryzysowej i Pomocy Humanitarnej w Danii, aby szybko zapewnić dedykowane wsparcie dla organizacji pomocowych. Zespół koordynuje obecnie dziesiątki operacji transportu lotniczego i tworzy magazyny żywności, artykułów medycznych, koców i innych artykułów pierwszej potrzeby, a także organizuje możliwości dystrybucji ładunków na Ukrainę. Działania te stanowią część pomocy kryzysowej o wartości 10 mln franków szwajcarskich, którą firma zapewnia.

Zespół 120 ekspertów firmy na całym świecie od dziesięcioleci zajmuje się logistyką w sytuacjach kryzysowych i pomocowych, zarówno w przypadku długoterminowych projektów humanitarnych, jak i nieprzewidzianych kryzysów. Jak informuje firma Kuehne+Nagel, dzięki doświadczeniu i zrozumieniu tego, co jest najbardziej potrzebne w sytuacjach kryzysowych, oraz zaangażowaniu jako globalnego dostawcy usług logistycznych, zespoły organizują niezawodny transport, który najlepiej odpowiada potrzebom w danej chwili.

Czytaj też: Ilu Ukraińców uciekło przed wojną? Ogromna skala przesiedleń

Rosyjskie statki nie mogą tankować w portach na Morzu Śródziemnym

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button