PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport
Gorące newsy

Grupa Volkswagen wycofuje 100 tys. samochodów hybrydowych ze względu na zagrożenie pożarem

Grupa Volkswagen jest zmuszona wycofać 100 000 pojazdów hybrydowych typu na całym świecie z uwagi na ryzyko wystąpienia pożaru. Volkswagen wycofuje hybrydy z uwagi na niewystarczająco zaizolowany akumulator wysokonapięciowy. 

Volkswagen wycofuje hybrydy na całym świecie

Koncern powiadomił 42 300 właścicieli Volkswagenów Passatów, Golfów, Tiguan i Arteonów o planowanych działaniach. Marka Volkswagen Audi jest zmuszona wycofać 24 400 pojazdów, co dotyczy również Seata i Skody. Klienci mają zostać odpowiednio poinstruowani o dalszych krokach związanych z wycofaniem kupionych pojazdów.

Mowa o samochodach hybrydowych typu plug-in. Rzecznik Grupy Volkswagen wyjaśnił, że problem związany jest z niewystarczająco zaizolowanym akumulatorem wysokonapięciowym, co może doprowadzić nawet do zapłonu podczas ładowania samochodu z gniazdka. Według niemieckiego dziennika Bild cytującego regulatora KBA, w kraju zgłoszono 16 przypadków wystąpienia pożaru wskutek nieodpowiedniego zamocowania pokrywy silnika, co prowadzi do kontaktu z gorącymi częściami.

Zobacz także: BMW i Volkswagen zawieszają produkcję przez wojnę na Ukrainie

Hybrydy plug-in popularne w Polsce

Hybryd plug-in cieszą się sporą popularnością. Pod koniec ubiegłego roku Grupa Volkswagen opublikowała dane, z których wynika, że w Polsce sprzedaż tych pojazdów wzrosła o 500% w skali roku.

Jako cel na ten rok VW postawił sobie podwojenie sprzedaży samochodów elektrycznych (co oznacza dostarczenie do klientów ok. 1000 sztuk). W ciągu trzech kwartałów 2021 roku odnotowano 180% wzrost zainteresowania modelami ID.3 i ID.4. Tym samym w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku Grupa Volkswagen uplasowała się na drugim miejscu pod względem liczby zarejestrowanych w Polsce samochodów elektrycznych. Pierwsze miejsce należało do amerykańskiej marki Tesla.

Zobacz także: Motoryzacja w Grupie Wyszehradzkiej słabnie, w Polsce umacnia się

Warto przypomnieć, że marka Volkswagen planuje do 2050 roku osiągnąć neutralność węglową. Za kilkanaście lat planowane jest zakończenie sprzedaży samochodów spalinowych na terenie Europy.

Temat samochodów hybrydowych i elektrycznych coraz częściej pojawia się w kontekście podziemnych parkingów. Jak pisaliśmy wcześniej, z powodu incydentów związanych z pożarami, belgijscy strażacy postulują wprowadzenie zakazu parkowania elektryków w parkinach podziemnych (Więcej: Zakaz parkowania samochodów elektrycznych w parkingach podziemnych? Tego chcą strażacy).

Tesla i Volkswagen otworzą fabryki samochodów elektrycznych w RFN

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button