MorskiTransport

Zbiornikowiec wahadłowy AET otrzymał imię. Statek trafi do Brazylii

AET, singapurska jednostka logistyki naftowej malezyjskiej grupy MISC Berhad, nadała nazwę pierwszemu z trzech zbiornikowców typu shuttle Suezmax drugiej generacji z dynamicznym pozycjonowaniem (DP2), które zostały zbudowane na potrzeby długoterminowego czarteru z Petrobras do celów operacyjnych w Brazylii. Zbiornikowiec wahadłowy otrzymał imię Eagle Colatina.

AET nazwała swój zbiornikowiec wahadłowy Eagle Colatina

AET poinformowała w piątek, że jej najnowszy statek – pierwszy z trzech kolejnych zbiornikowców typu shuttle Suezmax DP2, zbudowanych na potrzeby czarteru z firmą Petrobras na podstawie umowy podpisanej w lutym 2020 roku – został nazwany w tym tygodniu. Nowy ekologiczny i wysoce wyspecjalizowany zbiornikowiec wahadłowy DP2 – Eagle Colatina – został odsłonięty podczas wirtualnej ceremonii nadania imienia, która odbyła się w stoczni Samsung Heavy Industries (SHI) w Geoje w Korei Południowej.

Nadanie nazwy i zbliżająca się dostawa Eagle Colatina to kolejne kamienie milowe w naszym rozwijającym się partnerstwie z Petrobrasem, a jednocześnie wzmocnienie pozycji zbiornikowców wahadłowych firmy AET i zaangażowania w ekologiczne i wysokiej jakości operacje w Brazylii – stwierdził kapitan Amit Pal, Dyrektor Globalny AET, DPST.

Firma spodziewa się, że wkrótce odbierze statek, tak aby w ciągu kilku tygodni mógł on zostać dostarczony do Petrobras w celu rozpoczęcia operacji na wodach brazylijskich. Po dostarczeniu, statek dołączy do sześciu innych DPST, które AET już obsługuje dla Petrobras.

Jestem bardzo dumny, że ten najnowszy wysoko wyspecjalizowany zbiornikowiec wahadłowy DP2 i jego dwie siostry to kolejny duży krok ku obniżeniu śladu węglowego w branży morskiej i przyczynieniu się do bardziej zrównoważonego przemysłu – dodał Pal.

AET wyjaśniła, że dwa siostrzane statki Eagle Colatina są obecnie w budowie w stoczni SHI w Korei Południowej i zostaną dostarczone jeszcze w tym roku. Spółka dodaje, że współpracowała z zespołami Eaglestar oraz SHI, aby zapewnić bezpieczną i terminową budowę oraz dostawę statków w czasie trwającej pandemii.

Czytaj też: Pierwszy na świecie zbiornikowiec wodorowy jest gotowy do podróży

Zbiornikowiec wahadłowy pomoże firmie umocnić pozycję w Brazylii

AET opisała najnowszy dodatek do swojej floty jako przyjazny dla środowiska zbiornikowiec wahadłowy DP2 o nośności 155 000 DWT, który został zbudowany zgodnie z wymaganiami technicznymi Petrobras w Brazylii, we współpracy z SHI, DNV i Eaglestar. Oczekuje się, że statek będzie działał zgodnie z najwyższymi standardami operacyjnymi w zakresie ochrony środowiska, w tym z pełną zgodnością z wymogami IMO w zakresie emisji NOx Tier 3 i SOx.

Zgodnie z oświadczeniem firmy, zbiornikowiec Eagle Colatina został sklasyfikowany przez DNV i wyposażony w pompy ładunkowe z napędem elektrycznym o zmiennej częstotliwości oraz stery strumieniowe o dużej mocy, w celu zwiększenia efektywności paliwowej, a także jest w pełni zdolny do pracy w warunkach pogodowych oczekiwanych dla swojej klasy. Ponadto statek jest wyposażony w urządzenia oszczędzające energię, takie jak Saver Fins i Savor Stator, które poprawiają wydajność napędu i są o około 6 procent bardziej wydajne niż wymagania EEDI Phase 2.

Firma potwierdziła również, że w budowie znajdują się kolejne trzy zbiornikowce typu shuttle DP2, które również mają zostać dostarczone w 2022 roku. Dwa z nich zostaną dostarczone do Petrobras. Po dostarczeniu, te trzy statki zwiększą globalną flotę DPST firmy AET do 17, w tym 13 działających na brazylijskich wodach.

Czytaj też: Brazylia zwiększy wydobycie ropy naftowej. Świat próbuje uniezależnić się od Rosji

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button