Info z rynkuMorskiTransport
Gorące newsy

Duński gigant Maersk wycofuje się z Rosji! Całkowicie zamyka działalność!

Największy na świecie konglomerat prowadzący usługi kontenerowe, logistyczne i spedycję Maersk wycofuje się z Rosji. Duński koncern, który wcześniej zapowiedział zaprzestanie działalności w Rosji, powiadomił w poniedziałek rosyjskich klientów, że całkowicie kończy swoją działalność w tym kraju.

Maersk wycofuje się z Rosji!

Od dziś firma przestaje przyjmować nowe rezerwacje na wszystkie połączenia do i z Rosji, w tym połączenia oceaniczne, transkontynentalne połączenia kolejowe i lotnicze.

Maersk wycofuje się z Rosji i wszystkie dotychczas przywiezione kontenery mają opuścić Rosję do końca kwietnia 2022 roku. Jeśli ładunek jest już w tranzycie, Maersk obiecuje, że zrobi „wszystko, co możliwe, aby wypełnić zobowiązania i dostarczyć ładunek do miejsca przeznaczenia”.

Stopniowe wycofywanie się naszej działalności z Rosji już się rozpoczęło i niestety w chwili obecnej nie mamy jasności co do perspektyw wznowienia działalności Maersk w Rosji. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy, kiedy Maersk będzie kończył swoją działalność w Rosji, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych rosyjskich pracowników i ich rodziny – napisano w oświadczeniu.

Czytaj też: Kolejny udziałowiec Nord Stream 2 wstrzymuje inwestycje w Rosji

Maersk wycofuje się z Rosji przez wojnę

Powodem, dla którego Maersk wycofuje się z Rosji, jest oczywiście wojna w Ukrainie i agresja rosyjskich wojsk na naszych wschodnich sąsiadów. Duński gigant to jedna z wielu firm, które zaprzestały działalności w Federacji Rosyjskiej lub zerwały współpracę z rosyjskimi firmami.

Od początku wojny na Ukrainie naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych pracowników. Jest to priorytet, do którego nadal dążymy po podjęciu tej decyzji – przekazał Maersk.

Do końca kwietnia Maersk planuje wywieźć wszystkie kontenery z Rosji, których łącznie jest około 50 tysięcy. Duńska firma posiada 31% udziałów w rosyjskim operatorze portowym Global Ports, który obsługuje sześć terminali w Rosji i dwa w Finlandii. Grupa posiada również ponad 70 terminali kontenerowych na całym świecie, a jej flota liczy 786 statków. Maersk posiada w Rosji biura w Sankt Petersburgu, Noworosyjsku, Kaliningradzie i Władywostoku. Duńska firma zatrudnia w Rosji około 500 pracowników.

Czytaj też: Skutki wojny na Ukrainie – głód w Afryce, a u nas kolejne podwyżki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Back to top button