KolejowyTransport

Aplikacja Moovit ma nową funkcjonalność dla londyńskiego metra

Międzynarodowy koncern technologiczny Intel zainaugurował swoją nową funkcjonalność swojej aplikacji dla londyńskiego metra. Aplikacja Moovit pokazuje obecnie zatłoczenie stacji metra i ruch w czasie rzeczywistym pozwalając pasażerom uniknąć tłumów i opóźnień.

Aplikacja Moovit zyska nową funkcjonalność dla londyńskiego metra

Aplikacja Moovit tworzona jest przez dział technologii Mobility-as-a-Service (MaaS, usługa/aplikacja, w której potrzeby pasażerów są zaspokajane za pomocą jednej usługi). Łączy ona ofertę wielu przewoźników międzynarodowego koncernu technologicznego Intel. Jej podstawową funkcjonalnością jest wyznaczanie trasy wykorzystującej miejski transport publiczny dla użytkowników. Już wcześniej była dostępna w Londynie jednak od niedawna można korzystać z jej nowej funkcjonalności.

Zobacz również: Burmistrz Sadiq Khan chce, by kierowcy płacili za przejazd po Londynie

Aplikacja korzysta obecnie z danych Transport for London (TfL, operator londyńskiego transportu publicznego), aby informować użytkowników o natężeniu ruchu na stacjach londyńskiego metra, umożliwiając im uniknięcie tłumów. Ponadto mogą sprawdzać rozkład jazdy i dokładny czas do odjazdu pociągu, z uwzględnieniem wszelkich opóźnień.

Interaktywna aplikacja dla pasażerów londyńskiego metra

Użytkownicy w czasie rzeczywistym mogą dowiedzieć się czy na konkretnej stacji jest obecnie tłoczno, a gdy nie ma dostępnych danych lub są one niezgodne ze stanem rzeczywistym, mogą oni samodzielnie potwierdzać te informacje lub dodawać swoje spostrzeżenia. Pasażerowie mogą zaraportować o natężeniu ruchu wybierając jedną z opcji: „niezatłoczone”, „trochę zatłoczone”, „zatłoczone” lub „bardzo zatłoczone”. Inne osoby w pobliżu tej stacji będą widzieć tą informację przez okres do 10 minut na ekranie szczegółów stacji, zanim dane zostaną odświeżone i pobrane z bazy danych TfL.

Zobacz również: Nowe linie metra w Chinach. Prawie 500 kilometrów!

Lauren Sager Weinstein, dyrektor ds. danych w TfL podkreśliła znaczenie systemu przekazywania informacji w czasie rzeczywistym:

Informacje TfL w czasie rzeczywistym […] zapewniają pasażerom dostęp do najnowszych informacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu mogą oni planować trasy dostosowane do ich osobistych preferencji i pomóc im uniknąć największych tłumów w transporcie publicznym.

Aplikacja Moovit dostępna również w Polsce

Należy zaznaczyć, że aplikacja Moovit jest dostępna aż w 101 państwach, w tym również w Polsce. W naszym kraju udostępnia ona informacje o transporcie publicznym w 30 miastach, stanowiąc poważną konkurencję dla innych popularnych w Polsce aplikacji takich jak Jakdojadę czy też MobileMPK.

Zobacz również: Burmistrz Londynu nawołuje do wywłaszczenia rosyjskich oligarchów

Firma Moovit była prężnie rozwijającym się start-up’em powstałym w 2012 r. w Izraelu, jednak w 2020 r. firmę wraz z aplikacją zakupił Intel za około 900 mln dolarów, co spowodowało znaczne rozszerzenie działalności. Tym samym Intel rozpoczął silną ekspansję na rynek aplikacji związanych z mobilnością i transportem publicznym.

Czy aplikacja do zarządzania flotą sprawdzi się w firmie transportowej?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button