E-commerce

Gorsze od oczekiwań wyniki FedEx spowodowały spadek akcji

Amerykańska firma kurierska FedEx ogłosiła niższe od oczekiwanych wyniki kwartalne, co zostało spowodowane trwającymi problemami pracowniczymi i epidemią wariantu Omicron. Firma dodała, że marże w drugiej połowie roku nie spełnią wewnętrznych roku. Gorsze od oczekiwań wyniki FedEx spowodowały spadek akcji o 3,5% do 219,90 dolarów podczas przedłużonego handlu.

Wyniki FedEx słabsze niż oczekiwano

W czasie pandemii COVID-19, przesyłki e-commerce napędzały przychody FedEx i United Parcel Service (UPS). Mimo to FedEx odniósł mniejszy sukces niż jego rywal, jeśli chodzi o przekuwanie tej dodatkowej działalności w zysk. Chociaż problemy związane z zatrudnieniem zaczęły ustępować w trzecim kwartale, wyniki FedEx były mniejsze, niż przewidywano, głównie z powodu pandemii wariantu Omicron.

Spodziewamy się, że marże na usługach naziemnych w drugiej połowie roku będą niższe od naszych wcześniejszych oczekiwań i nie osiągną wartości dwucyfrowych – powiedział dyrektor operacyjny FedEx Raj Subramaniam.

Kierownictwo twierdzi, że wolumen sprzedaży wzrósł w miarę słabnięcia Omicronu. Mimo to, analitycy zwrócili uwagę na rosnącą różnicę między operacjami naziemnymi UPS i FedEx.

FedEx działa mniej więcej na poziomie 8% marży. UPS jest na dobrej drodze do 12%. Kiedyś byli lepsi – powiedział Scott Group, analityk Wolfe Research.

Czytaj też: Zamówienia internetowe Amazon opóźnione przez lockdown w Chinach

Omicron wpłynął na wyniki FedEx

W styczniu FedEx ostrzegł, że infekcje Omicron skutkowały brakami pilotów i opóźnieniami w dostawach w zależnej od samolotów operacji Express. Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak FedEx ogłosił, że braki kadrowe w niezwiązanym ze związkami zawodowymi, opartym na wykonawcach oddziale naziemnym, szkodzą zyskom i opóźniają dostawy.

Tymczasem uzwiązkowiona siła robocza w UPS była jasnym punktem na ciasnym amerykańskim rynku pracy. UPS oferuje pracownikom lepsze płace i świadczenia niż ich niezrzeszeni w związkach koledzy, którzy realizują dostawy dla FedEx i Amazon, a które miały trudności z zatrudnieniem i utrzymaniem kierowców i innych kluczowych pracowników.

Skorygowany dochód netto FedEx za trzeci kwartał fiskalny wzrósł o prawie 30% do 1,22 mld dolarów, czyli 4,59 dolara na akcję. Według szacunków Refinitiv I/B/E/S Estimates, wyniki FedEx były jednak niższe od oczekiwanych i nie udało się osiągnąć prognozowanego przez analityków zysku w wysokości 4,64 dolara na akcję. Przychody za kwartał zakończony 28 lutego wzrosły o prawie 10% do 23,6 mld dolarów.

FedEx w czwartek potwierdził całoroczną prognozę, którą wznowił w grudniu, ponownie przewidując zysk z wyłączeniem pozycji kosztowych na poziomie 20,50 do 21,50 USD na akcję. We wrześniu FedEx obniżył ten przedział do 19,75 do 21,00 dolarów na akcję.

Czytaj też: Akcje UPS spadają – czy to koniec boomu na rynku e-commerce?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button