Info z rynkuMagazyny

Panattoni Park Koluszki ma nowego nabywcę. Sektor automotive w Polsce Centralnej

Inwestycja Panattoni Park Koluszki ma zostać ukończona już w tym roku, 60% powierzchni zostało już wynajęte. Najnowszym najemcą jest marka działająca w sektorze automotive. Koluszki już wkrótce mają stać się konkurencyjne dla Łodzi w sektorze nieruchomości komercyjnych. 

Inwestycje w Koluszkach – zaplecze Łodzi

Koluszki mają stać się alternatywną dla Łodzi pod względem lokalizacji i ceny. Z uwagi na bliskie położenie A1 i A2 region ten ma dynamicznie rozwijać się w najbliższych latach. Panattoni Park Koluszki jest centrum dystrybucyjnym klasy A. Docelowa powierzchnia inwestycji ma wynosić 39 800 m kw. W listopadzie zeszłego roku ukończono pierwszy etap projektu (12 000 m kw.). Do końca tego roku deweloper ma oddać cały budynek. Inwestycja skierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Na terenie Parku możliwe będzie prowadzenie procesów magazynowych oraz lekkiej produkcji.

Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni, powiedziała:

Koluszki to doskonała alternatywa i zaplecze dla Łodzi. Nasz park korzysta zarówno z lokalizacji w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polsce Centralnej. Obiekt znajduje się w zasięgu niecałych 30 minut od dwóch autostrad – A1 i A2 – co pozwala na sprawne połączenie w każdym kierunku. To tworzy ogromny potencjał do działalności krajowej i międzynarodowej właśnie z Koluszek.

Zobacz także: Panattoni Park Pabianice – nowy rynek magazynowy w Centralnej Polsce

Panattoni Park Koluszki – element rynku magazynowego w Polsce Centralnej

Polska Centralna jest trzecim, pod względem wielkości, rynkiem powierzchni przemysłowej w Polsce. Mniejsze miejscowości mają konkurować z Łodzią szczególnie pod względem cen.

Pierwszym najemcą w Parku Panattoni jest marka Kamoka auto parts, której działalność skupia się w sektorze automotive. Międzynarodowy dostawca części samochodowych zajmie 13 500 m kw. powierzchni w Parku. Przedsiębiorstwo ma się wprowadzić do Koluszek we wrześniu 2022 roku. Kamoka auto parts dostarcza asortyment w ramach 91 linii produktowych w 17 grupach – które obejmują m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia.

Zobacz także: PIE: 42% firm w Polsce obawia się wpływu wojny na prowadzoną działalność gospodarczą

Dynamiczny rozwój branży logistycznej w Polsce. Ok. 97% firm planuje rekrutacje

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button