PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuLotniczyTransport

Południowoafrykański przewoźnik Comair uziemiony na czas nieokreślony

Południowoafrykańska linia lotnicza Comair została uziemiona przez braki w kwestiach bezpieczeństwa. Przewoźnik nie mógł zapewnić pasażerom podstawowych zabezpieczeń, nawet wówczas, gdy dochodziło do awarii silników. Skutkowało to odebraniem certyfikatu zdolności przewozowej wydawanej przez południowoafrykański urząd lotnictwa cywilnego. Skutkiem tego jest blokada połączeń oraz problemy British Airways, która korzystała z usług codeshare.

Afrykańska linia lotnicza Comair uziemiona na czas nieokreślony

Urząd lotnictwa cywilnego z RPA zadecydowała o uziemieniu na czas nieokreślony linii Comair z Johannesburga. Marka operuje między innymi samolotami British Airways oraz lokalnej linii Kulula. Tym samym setki osób utknęło na lotniskach, ponieważ nie mogą znaleźć lotów zastępczych. Zawieszenie było konieczne, ze względu na to, iż Comair nie rozwiązał wszystkich kwestii związanych z bezpieczeństwem.

Czytaj również: Największy samolot na świecie Antonov AN-225 zniszczony przez Rosjan

Jak informuje agencja Reuters, problem miał zostać rozwiązany w niedzielę, jednakże po analizie bezpieczeństwa, urzędnicy zadecydowali o blokadzie nieokreślonej. Rzecznik urzędu Phindiwe Gwebu stwierdził, iż:

[…] Przekazaliśmy Comair, że ich certyfikat przewoźnika lotniczego jest teraz bezterminowo zawieszony, dopóki nie wypełnią wszystkich ustaleń.

Co istotne, jak wskazał Glenn Orsmond, dyrektor generalny Comair:

Jest to ogromny cios dla naszych klientów, pracowników i pasażerów, gdyż w praktyce oznacza to utratę 40% zdolności przewozowych.

Tymczasem południowoafrykański regulator przyznał, że w ostatnich miesiącach nieprzerwanie pojawiały się problemy techniczne, które zagrażały bezpieczeństwu pasażerów. Dotyczyło to „awarii i nieprawidłowego działania silników oraz nieprawidłowego działania podwozia„.

Czytaj również: Ożywienie gospodarcze w RPA jest zagrożone. Winny m.in. dług publiczny

Afrykański przewoźnik nie jest również w stanie ustalić, kiedy problemy techniczne zostaną naprawione. Wszystko przez zastoje w dostawach oraz brak profesjonalnej kadry technicznej.

Belavia Airlines bankrutuje przez sankcję? Linia tnie połączenia

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button