Raben
Info z rynkuLotniczyTransport

Ethiopian Airlines zamawia 5 frachtowców Boeing 777 Freighter?

W związku z rozwojem transportu lotniczego Ethiopian Airlines zamawia pięć frachtowców Boeing 777 Freighter. Nie jest to jednak oficjalna informacja, ponieważ ani amerykański producent, ani afrykański przewoźnik nie potwierdzili tej wiadomości. Niemniej jednak źródła potwierdzają, że nowy model znany jako cargo 777-8 zasili linię lotniczą z Addis Abeba.

Ethiopian Airlines znowu ufa Boeingowi. W tle walka o wpływy w całej Afryce

Jak informuje agencja Reuters, linia Ethiopian Airlines zamówiła pięć frachtowców typu Boeing 777 Freighter, aby poszerzyć działalność w zakresie cargo. Według źródeł zamówienie ma zaspokoić popyt na przewozy towarowe, które wzrosły ze względu na pandemię i obecną sytuację geopolityczną.

Czytaj również: Etiopia: Największa elektrownia w Afryce zaczęła produkować prąd! Egipt i Sudan protestują

Mimo że zarówno Boeing, jak i EA odmówiły komentarza w sprawie, to zamówienie widnieje jako comiesięczna aktualizacja udostępnianych transakcji Boeinga.

Raben

I choć IATA wskazuje, że w ostatnim czasie popyt na przewozy komercyjne zmniejszył się ze względu na panujący wariant Omikron, to i tak wzrasta popyt na ładunki lotnicze. Tym samym Ethiopian Airlines dzięki transakcji może wykorzystać obecne zakłócenia w łańcuchach dostaw na swoją korzyść. Tym bardziej że narodowe linie lotnicze Etiopii  obsługują największy hub transportowy a Afryce, który mieści się w Addis Abeba.

Czytaj również: Linia lotnicza Ethiopian Airlines ponownie stawia na Boeinga 737 MAX

Etiopska linia eksploatuje dziewięć frachtowców typu 777. Ponadto we flocie przewoźnika znajdują się również trzy przebudowane frachtowce 737-800. Do zakupu mogłoby w ogóle nie dojść, ponieważ afrykańska linia straciła zaufanie do Boeinga. Raz — przez katastrofę Boeinga 737 MAX, do której doszło 10 marca 2019 roku. A dwa — dlatego, że jedna z jednostek tego samego producenta spaliła się lotnisku Pudong w Szanghaju 22 lipca 2020 roku. W obydwu przypadkach winą obarczono kwestie techniczne.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button