PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Jet2 zawiesza loty do Polski z uwagi na „obecną sytuację”

Jet2 zawiesza loty do Polski, począwszy od 23 marca do 26 maja tego roku. Swoją decyzję linie lotnicze argumentują „obecną sytuacją”, choć nie podano wprost, można się domyślić, że powodem jest wojna w Ukrainie. 

Jet2 zawiesza loty do Polski – mniej połączeń do Wielkiej Brytanii

Linie lotnicze Jet2 realizują połączenia kilka razy w tygodniu z największych miast Wielkiej Brytanii do Krakowa. Dwa razy w tygodniu latają do Krakowa z Birmingham, Glasgow, Leeds Bradford i Newcastle oraz cztery razy w tygodniu z Manchesteru do stolicy Małopolski. W oficjalnym komunikacie podano, że:

Ze względu na obecne okoliczności podjęliśmy decyzję o zawieszeniu naszych lotów zwykłych oraz w ramach programów city break do Krakowa od 24 marca do 26 maja włącznie.

Kraków Airport był jedynym polskim lotniskiem, które obsługiwało brytyjskiego przewoźnika. W komunikacie dodano jednak, że linie lotnicze nie planują wycofania się z polskiego rynku, a wstrzymanie rejsów ma obowiązywać na razie wyłącznie przez dwa najbliższe miesiące.

Zobacz także: Boeing wstrzymuje dostawy tytanu z Rosji po latach współpracy z rosyjskim oligarchą

Spadek popytu ze względu na sytuację za granicą

Linie lotnicze Jet2 wspomniały również o coraz mniejszym zainteresowaniu lotami z Wielkiej Brytanii do Krakowa. Z uwagi na wojnę za wschodnią granicą zaobserwowano mniejszy popyt na loty do Polski.  Klienci, którzy wykupili już bilety, mogą liczyć na pełny zwrot środków.

Jet2 dysponuje 90 samolotami i realizuje połączenia do największych europejskich miast. Ostatnio głośno było o brytyjskim przewoźniku, gdyż jako jeden z pierwszych zadecydował o wycofaniu obowiązku noszenia maseczek podczas lotu samolotem.

Zobacz także: Lotnictwo: niewielki odsetek populacji istotnie przyczynia się do emisji CO2

Podkreślono również, że linie nie wycofują się całkowicie z Krakowa, lecz tymczasowo ograniczają połączenia. Po 26 maja planowane jest częściowe przywracanie połączeń, jednak zapewne ostateczna decyzja będzie związana z rozwojem sytuacji w Ukrainie. Pasażerowie z Krakowa wciąż mogą podróżować do Wielkiej Brytanii, wybierając linie lotnicze Ryanair lub Wizz Air.

Niedobory paliwa i wysokie ceny zagrażają branży lotniczej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button