Magazyny

Rozpoczęła się budowa inwestycji Park Hillwood Zgierz w Centralnej Polsce

Na terenie Zgierza trwają prace nad inwestycją Park Hillwood Zgierz. To znaczący projekt dla tego regionu Polski. 

Inwestycja w Centralnej Polsce

Park Hillwood Zgierz znajduje się ok. 2,5 km od wjazdu na autostradę A2 obok skrzyżowania autostrad A1 (północ–południe) i A2 (wschód–zachód). Bezpośrednio obok centrum logistycznego znajduje się droga wojewódzka nr 702. Park Hillwood Zgierz ma zapewniać podwyższony standard techniczny. Według planów budynek będzie miał 12 m wysokości. Zastosowano również podwyższoną ognioodporność (+4000 mJ/mkw.) oraz zwiększoną nośność posadzki (do 8 t/mkw.).

Zobacz także: Najemcy generują rekordowy popyt na magazyny pomimo pandemii

Park Hillwood Zgierz – ponad 58 000 mkw powierzchni magazynowej

Projekt oferuje ponad 58 000 mkw powierzchni magazynowej klasy A. Pierwszym najemcą magazynów jest 3LP. Do wynajęcia zostało 41 tys. mkw., minimalny moduł magazynowy wynosi natomiast 3,8 tys. mkw. Powierzchnia ma zostać dostosowana do wymagań przyszłego najemcy, w zależności od przeznaczenia. Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2022 roku. Hillwood realizował również podobne inwestycje w Kutnie i Strykowie.

Zobacz także: Panattoni sprzedało magazyny w Poznaniu i Wrocławiu

Dynamiczny rozwój rynku magazynowego obserwowany jest od wielu lat szczególnie na terenie Centralnej Polski. Z uwagi na bliskość miast takich jak Łódź czy Warszawa, coraz więcej zagranicznych inwestorów decyduje się na zagospodarowanie powierzchni pod nieruchomości przemysłowe lub komercyjne. Według szacunków do końca tego roku rodzimy rynek magazynowy może zbliżyć się do granicy 30 mln mkw. całkowitych zasobów, ponieważ w budowie są kolejne 4,9 mln mkw. Wskaźnik pustostanów pod koniec 2021 roku był najniższy w historii i osiągnął zaledwie 3,72% w skali kraju. W minionym roku rynek był rozgrzany do czerwoności, popyt netto osiągnął rekordową wartość i przekroczył 5,4 mln mkw. Według danych AXI IMMO najwięcej powierzchni oddano do dyspozycji na Górnym Śląsku, w Warszawie i okolicach oraz w Polsce Zachodniej (1,3 mln mkw., czyli prawie 50% łącznej powierzchni oddanej w 2021 roku). Rekordowe zapotrzebowanie na magazyny i przestrzeń komercyjną przyciągnęło uwagę zagranicznych inwestorów i sprawiło, że w Polsce w tym roku zostanie oddana rekordowa powierzchnia użytkowa.

Polski sektor magazynowy: wskaźnik pustostanów jest najniższy w historii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button