Info z rynkuMorskiTransport

Największe promy Stena Line przechodzą modernizację za 1 mln euro

Dwa największe statki szwedzkiej firmy Stena Line otrzymały rozszerzone i zmodernizowane wyposażenie. Największe promy Stena Line pływające między Wielką Brytanią i Holandią uzyskały również kilka nowości do oferty usług pokładowych dla pasażerów.

Największe promy Stena Line przeszły modernizację

Szwedzka Stena Line z siedzibą w Göteborgu poinformowała, że dwa największe promy tej firmy, Stena Hollandica i Stena Britannica, przeszły modernizację o wartości 1 mln euro, dzięki której zyskały zupełnie nowe udogodnienia na pokładzie. Największe promy Stena Line pływające dwa razy dziennie pomiędzy Harwich w Wielkiej Brytanii a Hoek van Holland w Holandii, znajdowały się w suchym doku w stoczni EDR w historycznym porcie w Antwerpii, gdzie przeszły regularną coroczną konserwację, aby spełnić wysokie standardy firmy. W tym czasie wprowadzono również kilka nowości do oferty usług pokładowych dla pasażerów.

Sprzedaż w sklepach wolnocłowych na trasach do Wielkiej Brytanii kwitnie od czasu Brexitu, a wydatki na pokładzie w przeliczeniu na jednego pasażera wzrosły w 2021 r. o 118%. Aby zaspokoić ten ogromny popyt, Stena Line dodała nowy dodatkowy sklep wolnocłowy na każdym statku, zwiększając powierzchnię handlową na obu statkach o 40%. Pozwoliło to firmie na znaczne zwiększenie nie tylko ilości sprzedawanych towarów, ale także poszerzenie asortymentu o prawie jedną trzecią. Oznacza to więcej ofert bezcłowych dla klientów z Morza Północnego, którzy mogą zaoszczędzić nawet do 50% w stosunku do cen obowiązujących w głównych sklepach w Wielkiej Brytanii.

Posiadanie psów również kwitło podczas pandemii, a ponieważ więcej osób niż kiedykolwiek podróżuje z wściekłymi przyjaciółmi, miłośnicy zwierząt domowych z przyjemnością usłyszą o zupełnie nowej opcji. Po raz pierwszy na Morzu Północnym Stena Line oferuje kabiny przyjazne psom. 15 z 500 kabin statku zostało przebudowanych, aby umożliwić pasażerom podróżowanie razem z ich psami. O kabiny przyjazne psom prosili pasażerowie za pośrednictwem ankiet satysfakcji firmy.

Czytaj też: Pożar włoskiego promu w Grecji! Co najmniej 11 zaginionych!

Największe promy Stena Line umożliwiają transport ludzi i pojazdów

W międzyczasie, dla tych pasażerów, którzy korzystają z szerokiej gamy udogodnień na pokładzie, dwa popularne bary Barista zyskały nowy stylowy skandynawski wygląd i charakter. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się podróżą, jedząc, pijąc i relaksując się. Oba największe promy Stena Line przeszły również proces modernizacji apartamentów kapitańskich.

Nasz coroczny program dokowania w suchym doku jest kluczowy dla utrzymania naszych statków w dobrej kondycji i ich dalszego wyglądu. Pozwala nam to również elastycznie reagować na potrzeby naszych klientów, dlatego skorzystaliśmy z okazji, aby rozszerzyć naszą pokładową ofertę w strefie wolnocłowej, aby zapewnić naszym klientom więcej produktów i więcej udogodnień. Z przyjemnością oferujemy również nasze pierwsze w historii kabiny przyjazne psom. Wysłuchaliśmy wielu naszych klientów, którzy poprosili o tę opcję i teraz mogą oni zabrać ze sobą do 3 psów w każdej z naszych 15 kabin przyjaznych psom. Z niecierpliwością czekamy na powitanie wszystkich naszych klientów, w tym naszych czworonożnych przyjaciół na nowo wyremontowanych statkach – stwierdził Erik Thulin, dyrektor handlowy Stena Line ds. Morza Północnego.

Stena Hollandica i Stena Britannica mają długość 240 m i szerokość 32 m. Każdy statek może przewieźć 1200 pasażerów, którymi opiekuje się 85 członków załogi. Największe promy Stena Line umożliwiają także transport 300 ciężarówek i 230 samochodów osobowych. Przy tonażu brutto wynoszącym 63 000 gt są to największe statki pływające obecnie we flocie Stena Line.

Czytaj też: Polskie Linie Oceaniczne kupiły kolejny statek. Nowy nabytek ma blisko 200 metrów długości

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button