Info z rynkuTransport

Izrael otwiera granicę dla niezaszczepionych i znosi liczne restrykcje

Izrael od początku wybuchu pandemii COVID-19 zablokował swoją granicę. Następnie przez jakiś czas wstęp do kraju miały osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy. Tymczasem według najnowszych informacji, już od 1 marca Izrael otworzy się na wszystkich turystów bez względu na status szczepień. Nie wszystkie restrykcje zostaną jednak anulowane.

Izrael dla niezaszczepionych na COVID-19. Kraj znosi obostrzenia

Jak informuje serwis Simple Flying, Izrael otwiera się dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Zakaz utrzymywał się od marca 2020, co spowodowało zapaść sektora turystycznego. Wszystko jednak wskazuje na to, że już od 1 marca każdy chętny będzie mógł bez przeszkód przyjechać m.in do Tel-Awiwu, czy Jerozolimy.

Czytaj również: Kolej Dużych Prędkości w Izraelu. Z Hajfy do Tel Awiwu w pół godziny

Trzeba jednak pamiętać, że dodatkowe środki, takie jak testy PCR przed przylotem do Izraela, a także po powrocie — zostaną utrzymane w mocy. Dodatkowo każdy pasażer będzie poddany 24-godzinnej kwarantannie do czasu otrzymania wyniku testu.

Premier Naftali Bennett przekazał, że:

Obserwujemy stały spadek danych dotyczących zachorowalności; dlatego nadszedł czas, aby stopniowo otworzyć to, co jako pierwsi na świecie zamknęliśmy.

Złagodzenie restrykcji dotknęło również samych Izraelczyków. Przede wszystkim nie będzie ich obowiązywał test antygenowy przed przyjazdem do kraju (nie dotyczy to testu PCR). Niezaszczepieni obywatele Izraela nie będą także musieli przechodzić przymusowej 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe z negatywnym wynikiem testu PCR.

Początkowo izraelskie Ministerstwo Zdrowia proponowało liberalizacje przepisów jedynie dla dzieci poniżej 12 roku życia. Jednakże ze względu na znaczne spadki zachorowań na COVID-19 przez wzgląd na zaszczepienie społeczeństwa i odporność stadną, kraj może powrócić do „normalności”. Udowadniają to dane Uniwersytetu Johna Hopkinsa, które wskazują, że w ostatnim tygodniu w Izraelu zarejestrowano 126 762 nowych przypadków. Oznacza spadek z rekordowej liczby 617 565 nowych przypadków w tygodniu kończącym się 30 stycznia.

Warto również wspomnieć, iż Izrael otworzył się na zaszczepionych turystów już 1 listopada 2021 roku, ale po pojawieniu się mutacji Omikron ponownie zamknął granicę.

Czytaj również: Dług publiczny Izraela w stosunku do PKB spada, jednak ciągle jest powyżej poziomów sprzed pandemii

Izraelskie Ministerstwo Turystyki szacuje, że od marca 2020 roku branża turystyczna straciła ponad 7 miliardów dolarów z powodu zakazu podróżowania. To wszystko po rekordowym roku 2019, w którym kraj odwiedziło 4,55 mln turystów.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button