PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Volta Trucks rozpocznie produkcję seryjną pod koniec 2022 roku!

Volta Trucks w 2022 roku coraz bardziej rośnie w siłę. Zebrane środki w zakończonej turze finansowania (230 milionów euro) mają pomóc w rozpoczęciu seryjnej produkcji elektrycznych ciężarówek. Przedsiębiorstwo stara się wykorzystać postępujące trendy w motoryzacji, aby zwiększyć swój udział na rynku niskoemisyjnych pojazdów. 

Volta Trucks – seryjna produkcja jeszcze w 2022 roku

Prototypy pojazdu Volta Zero, 16-tonowej w pełni elektrycznej ciężarówki, mają zostać dostarczone klientom w połowie tego roku, natomiast produkcja seryjna ma rozpocząć się pod koniec roku.

Dyrektor generalny Volta Trucks, Essa Al-Saleh, powiedział:

Najnowsze finansowanie daje nam wybieg finansowy, abyśmy mogli osiągnąć wszystkie nasze cele, gdy przechodzimy od start-upu do producenta w pełni elektrycznych ciężarówek.

Zobacz także: Lidl Italia testuje zeroemisyjne elektryczne ciężarówki Scania BEV

Niskoemisyjne ciężarówki – zamówienie na 5 000 pojazdów

Zebrane fundusze mają pomóc w sfinansowaniu rozwoju także 7,5-tonowych i 12-tonowych ciężarówek elektrycznych. Według zapowiedzi producenta, Volta Zero może pomieścić baterię 150 kWh lub 225 kWh, co gwarantuje zasięg od 140 do 200 km. Pojazd ma spore rozmiary, dlatego ma zastąpić kilka mniejszych ciężarówek, a tym samym przyczynić się do zmniejszenia ruchu na terenach miejskich. Testy w Londynie wypadły pozytywnie, dlatego brytyjska firma Crown Estate zdecydowała się na wykorzystanie pojazdów już latem tego roku na jednej z najbardziej zatłoczonych ulic – Regent Street.

Dyrektor generalny Clipper Logistics, Tony Mannix powiedział:

Firmy takie jak Volta przekonają się, że istnieje duży popyt na ich ciężarówki. Potrzebujemy większych producentów pojazdów, aby przyspieszyć rozwój modeli bezemisyjnych.

Zobacz także: Zeroemisyjna Pilea trafiła do Konina jako pierwszego miasta w Polsce

Według informacji przekazanych przez producenta obecnie portfel zamówień przekracza 5000 pojazdów o wartości 1,2 miliarda euro (w tym 1500 zamówionych przez jednostkę logistyczną Schenker Deutsche Bahn). W 2023 roku Volta Trucks planuje wyprodukować 5000 ciężarówek w swoim austriackim zakładzie. Roczna produkcja do 2027 roku ma wzrosnąć nawet do 27000 sztuk. Producent oczekuje coraz większego zainteresowania ze strony przedsiębiorstw i planuje wykorzystać transformację w motoryzacji, która postępuje z roku na rok.

Rozpoczynają się testy rzeczywiste elektrycznej ciężarówki Volta Zero

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button