Info z rynkuTransport
Gorące newsy

DHL dostarczył rekordowe 2 miliardy szczepionek na COVID-19

Globalna firma logistyczna DHL Group ogłosiła, że osiągnęła kamień milowy, dostarczając 2 miliardy szczepionek COVID-19 do ponad 175 krajów. Firma rozpoczęła dostarczanie szczepionek w grudniu 2020 roku, a pierwszym krajem, gdzie DHL dostarczył szczepionki, był Meksyk.

DHL dostarczył szczepionki do 175 państw

Z tych 2 miliardów szczepione, 394 miliony zostały dostarczone do obu Ameryk przez DHL Express, oddział frachtu lotniczego, oraz DHL Global Forwarding, oddział frachtu morskiego. DHL dostarczył szczepionki do Chile, Kostaryki, Panamy, Salwadoru, Hondurasu, Kolumbii, Dominikany, Argentyny i Gwatemali.

Zaledwie rok po tym, jak dostarczyliśmy pierwszą szczepionkę, nadal płynnie zarządzamy wieloma konfiguracjami łańcucha dostaw i realizujemy je bez przerw w łańcuchu chłodniczym, ani incydentów związanych z bezpieczeństwem. Osiągnięcie tego kamienia milowego opiera się na naszych udanych partnerstwach zarówno z sektorem prywatnym, jak i publicznym. Wierni naszemu celowi 'Connecting People. Improving Lives’, dostarczamy środki ratujące życie i szczepionki, aby wspomóc globalną kampanię szczepień – powiedziała Katja Busch, dyrektor handlowy Grupy DHL.

W lipcu DHL Global Forwarding ogłosił, że we współpracy z organizacją non-profit Crown Agents z powodzeniem dostarczył 4 miliony szczepionek do takich krajów jak Indonezja, Jamajka i Kenia, zwiększając tym samym liczbę dostarczonych szczepionek do 731 milionów. We wrześniu zeszłego roku DHL bezpiecznie dostarczył ponad 1 miliard dawek szczepionki przeciw COVID-19 do ponad 160 krajów, odgrywając kluczową rolę w globalnym wprowadzeniu szczepień.

Magazynowanie i dystrybucja w temperaturze -70 stopni Celsjusza stanowi wyzwanie. Tylko nieliczne firmy logistyczne dysponują możliwościami chłodniczymi i transportowymi pozwalającymi na obsługę tak niskiego zakresu temperatur – mówi Oscar de Bok, dyrektor generalny DHL Supply Chain.

Czytaj też: POPy DHL zawojowały Polskę! Jest ich ponad 13 tysięcy w całym kraju

DHL dostarczył szczepionki na całym świecie

DHL Global Forwarding i DHL Express obsługują obecnie wiele linii w celu transportu szczepionek COVID-19. DHL dostarczył szczepionki z Europy do Izraela, Azji i Ameryki Południowej. Firma wspiera liczne firmy i instytuty farmaceutyczne, w tym również Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich i Narodowe Centrum Gamaleya w dystrybucji szczepionek Sputnik V.

Jako globalny partner logistyczny AstraZeneca, DHL Supply Chain i DHL Global Forwarding zajmują się przechowywaniem, kompletacją, dystrybucją i transportem szczepionki AstraZeneca na całym świecie – w tym w wielu krajach o niskich i średnich dochodach w ramach inicjatywy COVAX.

DHL

Firma otrzymała też kontrakt na dystrybucję szczepionki Pfizer BioNTech do Japonii, dostarczając przez cały rok partie drogą lotniczą z hubu DHL Global Forwarding w Belgii do Japonii. Zlecenie obejmuje również obsługę odprawy celnej i dostawę do magazynu w Japonii oraz wysyłkę szczepionek do placówek szczepień w całym kraju.

Czytaj też: DHL wydał 100 mln euro na projekt elektryka. Projekt okazał się nieopłacalny

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button