Info z rynkuPrzemysł 4.0

Mobile Industrial Robots zwiększa sprzedaż autonomicznych robotów

Mobile Industrial Robots odnotował 42% wzrost sprzedaży swoich autonomicznych robotów mobilnych (AMR) w 2021 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Firma odnotowała rekordowe przychody w grudniu, co przypisuje nowym sektorom wdrażającym roboty do transportu materiałów w wymagających środowiskach produkcyjnych i magazynach logistycznych.

Mobile Industrial Robots zwiększa sprzedaż

Końcówka ubiegłego roku była rekordowa pod względem sprzedaży robotów firmy Mobile Industrial Robots. Firma dostarczyła klientom w grudniu blisko 300 robotów, więcej niż w jakimkolwiek poprzednim miesiącu.

W 2021 roku odnotowaliśmy znaczny wzrost pomimo niedoborów komponentów, ponieważ klienci dostrzegają wartość naszych bezpiecznych, niezawodnych i łatwych we wdrożeniu systemów AMR. W nowy rok wchodzimy z bardzo dużą liczbą zamówień oraz oczekiwaniami, że wzrost będzie kontynuowany – mówi Søren E. Nielsen, prezes MiR.

Pierwszy autonomiczny robot firmy trafił na rynek w 2015 roku i od razu zainteresował przedsiębiorstwa działające w branżach samochodowej oraz elektronicznej. Do wiodących klientów firmy należą dziś takie znane marki, jak Toyota, Ford i Faurecia. Jednakże firma odnotowuje również dużą sprzedaż w sektorach logistyki i dóbr szybkozbywalnych (FMCG), które chcą zoptymalizować i zautomatyzować transport wewnętrzny. Najlepiej sprzedającymi się robotami w nowych sektorach są roboty MiR600 oraz MiR1350, oba wprowadzone na rynek w 2021 roku.

Nowe roboty wyraźnie poszerzyły nasz rynek, ponieważ możemy działać w wielu różnych środowiskach i transportować cięższe materiały. Inne nowe rozwiązanie wprowadzone w zeszłym roku, MiR250 Hook, również cieszy się dużą popularnością w sektorze logistycznym, który czekał na metodę usprawnienia holowania wielu rodzajów wózków transportowych. Ekscytujące jest obserwowanie korzyści, jakie odnoszą firmy po wdrożeniu tych nowych rozwiązań – dodaje Søren E. Nielsen.

 

Mobile Industrial Robots zwiększa sprzedaż autonomicznych robotów
Mobile Industrial Robots
Mobile Industrial Robots zwiększa sprzedaż autonomicznych robotów
Mobile Industrial Robots

Czytaj też: Robotyzacja zabiera ludziom pracę i zmniejsza płace [BADANIE]

Mobile Industrial Robots chce dalej się rozwijać

Mobile Industrial Robots wskazuje, że w ramach postępującego globalnego trendu transportu autonomicznego, coraz więcej przedsiębiorstw koncentruje się na tym, w jaki sposób można zintegrować roboty z innymi rozwiązaniami z obszaru automatyzacji. W tym celu klienci firmy stosują MiRFleet, czyli oprogramowanie MiR do zarządzania flotą.

Nasi klienci koncentrują się na tym, aby jak najefektywniej wykorzystywać wiele robotów mobilnych jednocześnie, a MiRFleet odgrywa kluczową rolę w realizacji tego celu. Bez względu na branżę, każda firma ma rygorystyczne wymagania dotyczące łatwości obsługi, nawigacji, skalowalności i bezpieczeństwa, dlatego przedsiębiorstwa doceniają naszą zdolność do integrowania kompletnych, niezawodnych rozwiązań ze sobą oraz z ich własnymi systemami IT. Możliwość wyboru przez MiRFleet optymalnych tras dla robotów AMR znacząco wpływa na wykorzystanie ich pełnego potencjału – mówi prezes MiR.

Mobile Industrial Robots planuje dalej się rozwijać i kontynuować rekrutację w 2022 roku. MiR oferuje już ponad 50 miejsc pracy w swojej siedzibie w Danii oraz na całym świecie, w tym również w Ameryce Północnej, która jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla firmy. Główne biuro MiR będzie się mieścić w planowanym Cobot Hub w Odense, budowanym we współpracy z Universal Robots.

Autonomiczne roboty mobilne to maszyny zdolne do zmiany swojego położenia w przestrzeni, czyli do jeżdżenia, pływania, a nawet latania. Dzięki autonomii nie ograniczają ich przewody sterujące albo zasilające, a jedyne przeszkody, jakie mogą się pojawić na ich drodze. Dzięki systemowi czujników mogą bezkolizyjnie omijać napotykane przeszkody i ludzi. Operator maszyny musi utworzyć dla nich jedynie mapę przestrzeni roboczej.

Roboty AMR są gotowe do pracy zaledwie po paru godzinach od dostarczenia do zakładu, a jednym z najczęstszych zastosowań takich robotów jest transport palet na magazynach i halach produkcyjnych, czy też holowania różnego rodzaju platform mobilnych i wózków. Dzięki ich wykorzystaniu, przepływ surówców i produktów w zakładzie jest bardziej płynny, bezpieczniejszy i wydajny.

Czytaj też: Ocado po raz kolejny udowodniła, że robotyzacja, to przyszłość e-handlu

Maszyna zastąpi dostawcę? Serve Robotics osiągnęły autonomię 4 poziomu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button