Lotniczy

Ryanair przygotowuje obniżki cen, aby zachęcić pasażerów do podróży

Gigant lotniczy Ryanair stracił 96 mln euro w ostatnim kwartale minionego roku przez pojawienie się nowego wariantu wirusa. Omikron sprawił, że pasażerowie często rezygnowali z podróży. Aby stymulować ruch w najbliższych miesiącach, Ryanair planuje obniżki cen biletów. 

Ryanair – obniżki cen już wkrótce

W związku z niepewnymi perspektywami finansowymi na nadchodzące miesiące, linie lotnicze przygotowały się do większego niż zazwyczaj obsługi ruchu pasażerskiego. Irlandzkie przedsiębiorstwo podało, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy planują przyciągnąć nowych klientów poprzez obniżkę cen biletów.

Zobacz także: Szef Ryanaira twierdzi, że loty powinny być tylko dla zaszczepionych

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Za spadek dochodów linie lotnicze obwiniały „medialną histerię” związaną z wariantem Omikron. W grudniu obsłużono 9,5 mln pasażerów, zamiast jak pierwotnie planowano, 11 mln. Pomimo że nowy wariant okazał się dużo bardziej zakaźny, w związku z postępującymi szczepieniami kraje, m.in. Wielka Brytania, zaczęły łagodzić niektóre z bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących podróży.

Ambitne plany na następne lata

W związku z decyzjami brytyjskiego rządu Ryanair zwiększył swoje perspektywy na najbliższe miesiące. W lecie prognozowany jest boom turystyczny, a linie planują przewieźć więcej pasażerów niż przed pandemią. W dłuższej perspektywie irlandzki przewoźnik planuje wzrost do 225 milionów pasażerów rocznie do 2026 roku, co stanowi wzrost w porównaniu z poprzednią prognozą.

Zobacz także: Akcje Ryanair przeczą grawitacji – kryzys w branży, a wartość firmy rośnie

Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanair, powiedział:

Ten wynik jest niezwykle wrażliwy na wszelkie dalsze pozytywne lub negatywne informacje o Covid, dlatego ostrzegamy wszystkich akcjonariuszy, aby spodziewali się dalszych zakłóceń, zanim będziemy mogli tutaj w Europie i na świecie wreszcie zadeklarować, że kryzys jest już za nami.

W dłuższej perspektywie Ryanair liczy na zwiększenie liczby lotów, głównie dzięki samolotom Boeing 737 Max. Prezes linii twierdzi, że używanie ich wiąże się z niższymi kosztami i niższą emisję dwutlenku węgla na lot. W ciągu następnej dekady linie lotnicze planują zredukować zużycie paliwa przypadające na jeden samolot oraz sukcesywne wdrażanie paliw syntetycznych.

Najbezpieczniejsza linia lotnicza na świecie wybrana. Duże zaskoczenie

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button