Lotniczy

Ryanair przygotowuje obniżki cen, aby zachęcić pasażerów do podróży

Gigant lotniczy Ryanair stracił 96 mln euro w ostatnim kwartale minionego roku przez pojawienie się nowego wariantu wirusa. Omikron sprawił, że pasażerowie często rezygnowali z podróży. Aby stymulować ruch w najbliższych miesiącach, Ryanair planuje obniżki cen biletów. 

Ryanair – obniżki cen już wkrótce

W związku z niepewnymi perspektywami finansowymi na nadchodzące miesiące, linie lotnicze przygotowały się do większego niż zazwyczaj obsługi ruchu pasażerskiego. Irlandzkie przedsiębiorstwo podało, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy planują przyciągnąć nowych klientów poprzez obniżkę cen biletów.

Zobacz także: Szef Ryanaira twierdzi, że loty powinny być tylko dla zaszczepionych

Za spadek dochodów linie lotnicze obwiniały „medialną histerię” związaną z wariantem Omikron. W grudniu obsłużono 9,5 mln pasażerów, zamiast jak pierwotnie planowano, 11 mln. Pomimo że nowy wariant okazał się dużo bardziej zakaźny, w związku z postępującymi szczepieniami kraje, m.in. Wielka Brytania, zaczęły łagodzić niektóre z bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących podróży.

Ambitne plany na następne lata

W związku z decyzjami brytyjskiego rządu Ryanair zwiększył swoje perspektywy na najbliższe miesiące. W lecie prognozowany jest boom turystyczny, a linie planują przewieźć więcej pasażerów niż przed pandemią. W dłuższej perspektywie irlandzki przewoźnik planuje wzrost do 225 milionów pasażerów rocznie do 2026 roku, co stanowi wzrost w porównaniu z poprzednią prognozą.

Zobacz także: Akcje Ryanair przeczą grawitacji – kryzys w branży, a wartość firmy rośnie

Michael O’Leary, dyrektor generalny Ryanair, powiedział:

Ten wynik jest niezwykle wrażliwy na wszelkie dalsze pozytywne lub negatywne informacje o Covid, dlatego ostrzegamy wszystkich akcjonariuszy, aby spodziewali się dalszych zakłóceń, zanim będziemy mogli tutaj w Europie i na świecie wreszcie zadeklarować, że kryzys jest już za nami.

W dłuższej perspektywie Ryanair liczy na zwiększenie liczby lotów, głównie dzięki samolotom Boeing 737 Max. Prezes linii twierdzi, że używanie ich wiąże się z niższymi kosztami i niższą emisję dwutlenku węgla na lot. W ciągu następnej dekady linie lotnicze planują zredukować zużycie paliwa przypadające na jeden samolot oraz sukcesywne wdrażanie paliw syntetycznych.

Najbezpieczniejsza linia lotnicza na świecie wybrana. Duże zaskoczenie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button