PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

USA opublikują szczegółowe informacje na temat niedoboru chipów!

Departament Handlu USA wkrótce ujawni szczegóły z badań nad układami półprzewodnikowymi, które przeprowadził w zeszłym roku, w związku z naciskiem na zdobycie funduszy z Kongresu na zwiększenie produkcji w USA. We wrześniu Departament poprosił producentów chipów i innych firm w łańcuchu dostaw o to, by dobrowolnie przesłali informacje na temat niedoboru chipów, który ograniczył produkcję samochodów na całym świecie.

Departament ujawni szczegółowe informacje na temat niedoboru chipów

Departament przekazał, że otrzymał informacje na temat niedoboru chipów współpracę, ale nie ujawnił jeszcze szczegółów. Producenci samochodów i chipów ostrzegają, że niedobory dostaw mogą trwać co najmniej do 2023 roku. W poniedziałek Departament Handlu zwrócił się o informacje na temat planowania potencjalnych programów, aby zachęcić rząd do inwestycji w produkcję półprzewodników i badania.

Stany Zjednoczone stoją w obliczu zarówno bezpośredniego niedoboru dostaw, który powoduje wzrost cen, jak i długoterminowego zagrożenia dla bezpieczeństwa gospodarczego i narodowego Ameryki, jeśli nie zwiększymy krajowej podaży chipów – powiedziała w poniedziałek sekretarz ds. handlu Gina Raimondo.

Według źródeł Reutersa, Demokraci wprowadzą „niedługo” przepisy mające na celu zwiększenie konkurencyjności USA w stosunku do Chin i wydanie 52 miliardów dolarów na produkcję półprzewodników i badania, po tym jak Senat zatwierdził finansowanie w czerwcu. Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi powiedziała w zeszłym tygodniu, że projekt ustawy pojawi się „wkrótce”, a głosowanie w Izbie ma nastąpić w lutym.

Zobacz także: Niedobory magnezu w przemyśle motoryzacyjnym gorsze od braku chipów?

Problem z niedoborem chipów trzeba koniecznie rozwiązać

Prezydent USA Joe Biden naciskał na Kongres, aby zatwierdził więcej funduszy na zwiększenie produkcji chipów w Stanach Zjednoczonych, ponieważ niedobory kluczowych komponentów używanych w samochodach i komputerach pogłębiły wąskie gardła w łańcuchu dostaw. Nowe informacje na temat niedoboru chipów najprawdopodobniej przyspieszyłyby działania w sprawie rozwiązania problemu globalnego niedoboru chipów.

Tymczasem prywatne przedsiębiorstwa już działają w tej kwestii. W piątek Intel ogłosił, że planuje zainwestować 20 miliardów dolarów i zbudować dwie nowe fabryki chipów w Ohio, podczas gdy Samsung Electronics w listopadzie wybrał Taylor w Teksasie na nową fabrykę o wartości 17 miliardów dolarów, która będzie produkować zaawansowane chipy.

Chcę, aby inne miasta i stany mogły ogłosić takie oświadczenie, jak to, które ogłasza się tutaj dzisiaj. I dlatego chcę, aby Kongres natychmiast uchwalił tę ustawę i zaniósł ją na moje biurko. Zróbmy kolejny historyczny akt ponadpartyjnej legislacji – powiedział Biden, wykorzystując oświadczenie Intela, aby zmusić Kongres do uchwalenia przepisów zachęcających firmy do produkcji chipów w Ameryce.

Zobacz także: Czy sankcje USA zniszczą czołowego chińskiego producenta chipów?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button