KolejowyTransport

ŁKA tymczasowo zawiesza niektóre kursy. Powodem absencja pracowników

ŁKA informuje, że w związku z narastającą falą pandemii oraz zwiększającą się absencją pracowników, zmuszona jest zawiesić niektóre połączenia. ŁKA zawiesza kursy, miasto oraz aglomerację czekają więc zmiany związane z organizacją ruchu pasażerskiego w najbliższych tygodniach. 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna – mniej kursów od końca stycznia

Z związku z rozprzestrzenianiem się wirusa i powiązanych z nim zachorowań, zarząd Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej został zmuszony do tymczasowego ograniczenia niektórych kursów. Głównym powodem jest absencja pracowników, którzy przebywają na zwolnieniach lekarskich lub są objęci izolacją czy kwarantanną,  a także koniecznością opieki nad członkami rodziny.

Wobec tego zadecydowano o zawieszeniu kursowania 6 z 237 pociągów. Do 12 marca zawieszone zostaną kursy: z Łodzi Fabrycznej do Skierniewic (odjazd 21:50), ze Skierniewic do Łodzi Fabrycznej (4:51), z Łodzi Widzewa do Łęczycy (22:29), z Łęczycy do Łodzi Widzewa (5:37), z Łodzi Fabrycznej do Drzewicy (17:44) i z Drzewicy do Koluszek (7.32).

Zobacz także: Autorskie wagony techniczne MPK Łódź

ŁKA zawiesza kursy – zmiany w kursowaniu pociągów aglomeracyjnych

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała w oficjalnym komunikacie, że przy podejmowaniu decyzji,  brano pod uwagę przede wszystkim możliwość kontynuowania podróży innymi jednostkami komunikacyjnymi lub autobusami zastępczymi, które mają być uruchomione w związku z wycofanymi połączeniami kolejowymi. Starano się, aby zmiany były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów.

ŁKA

Zobacz także: Ruch lotniczy w Polsce ostro w dół, w Łodzi w mocno w górę

Działania podjęte przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną mają pomóc zachować ciągłość pasażerskiego ruchu kolejowego z obrębie miasta i aglomeracji łódzkiej. Co więcej, kolej poinformowała, że w razie kumulacji zachorowań i konieczności dalszego odwoływania pociągów, ŁKA zapewni bezpieczeństwo podróży poprzez wzmocnienie składów z największą frekwencją. Kursy mają zostać wznowione najszybciej jak to możliwe. Jednak zmiany najprawdopodobniej zależeć będą od stopnia nasilenia pandemii i powiązanych z nią  absencją pracowników. Przy obecnych ograniczeniach oraz dyspozycyjności pracowników kolei, niemożliwe było realizowanie wszystkich kursów, tymczasowe zawieszenie niektórych połączeń ma pomóc w reorganizacji ruchu.

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się na oficjalnej stronie ŁKA.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button