Magazyny

7R sprzedał obiekty kompleksu 7R Park Beskid I na rzecz CBRE

Jak podała spółka, deweloperowi 7R udało się sfinalizować sprzedaż czterech budynków należących do kompleksu 7R Park Beskid I. Obiekty zostały kupione przez CBRE Investment Management na zasadzie transakcji pozarynkowej. 

7R Park Beskid I – strategiczne położenie inwestycji

Pod koniec ubiegłego roku CBRE Investment Management sfinalizowało transakcję nabycia obiektu D będącego integralną częścią kompleksu 7R Park Beskid I. Budynek jest w pełni skomercjalizowany i oferuje 13 800 m2 powierzchni. 7R Park Beskid I wyróżnia się strategicznym położeniem, nie tylko z uwagi na bliskość Czech i Słowacji, ale również dostęp do drogi krajowej nr 1.

Zobacz także: Najemcy generują rekordowy popyt na magazyny pomimo pandemii

Christina Forrest, head of EMEA direct logistics strategies w CBRE Investment Management:

Centrum logistyczne 7R Park Beskid I jest doskonałym uzupełnieniem naszego portfela dzięki zdywersyfikowanemu strumieniowi przychodów, silnemu zestawowi najemców i wysokiemu standardowi budowy, w tym referencjom ESG. Jesteśmy wdzięczni firmie 7R za udaną współpracę podczas procesu realizacji centrum logistycznego 7R Park Beskid I i cieszymy się na przyszłe wspólne partnerstwa.

7R sprzedał CBRE Investment Management w sumie cztery budynki, których łączna powierzchnia wynosi ok. 58 300 m2. Wcześniej 7R sprzedał budynki A i B oferujące łącznie 29 000 m2 oraz obiekt C obejmujący 15 500 m2.

Zobacz także: CBRE kupuje nieruchomości przemysłowe w Polsce

Kompleks magazynowy w Czechowicach-Dziedzicach

Wszystkie zakupione budynki są w pełni wynajęte. Obiekt wynajmowany jest przez ok. 10 najemców, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Na terenie Parku funkcjonują już takie firmy jak Raben, Fabrics, Marrodent czy DPD.

Łukasz Jachna, chief capital markets officer, członek zarządu w 7R, powiedział o transakcji:

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zbudować silne, długoterminowe partnerstwo z CBRE Investment Management, czego dowodem jest zakończona sukcesem nasza wspólna transakcja off-market czterech aktywów magazynowych klasy A.

Zobacz także: Panattoni wybuduje obok Rzeszowa magazyn dla odzieżowej marki LPP

Jak wspomniano, kompleks znajdujący się w Czechowicach-Dziedzicach ma położenie strategiczne, głównie z uwagi na bliskość sąsiednich krajów. Obiekty powstały w miejscu dobrze skomunikowanym, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button