DrogowyTransport

Autostrada A1 Włocławek-Toruń zostanie poszerzona o trzeci pas ruchu

Poszerzenie autostrady A1 staje się faktem, a konkretnie na odcinku Włocławek Północ i Toruń Południe. Inwestycja zapowiedziana została przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który zatwierdził program inwestycji przewidziany w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku. Na trasie pojawią się dodatkowe pasy ruchu, które umożliwią sprawniejsze poruszanie się pojazdów, a także zwiększą bezpieczeństwo kierowców.

Poszerzenie autostrady A1 Włocławek — Toruń. Trasa będzie miała trzeci pas ruchu

Oprócz poszerzenia autostrady A1 na trasie Włocławek-Toruń, Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych przewiduje poszerzenie autostrady A2 o trzeci i czwarty pas ruchu na odcinku Warszawa — Łódź. Dodatkowo zostanie również dobudowany trzeci pas ruchu na autostradzie A4 od strony Krzyżowej do Tarnowa.

Zobacz również: Autostrada Bursztynowa. Całkowite otwarcie A1 już w tym roku!

Rozbudowa jest konieczna, ponieważ ruch na polskich drogach wciąż wzrasta. Przekonuje o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który przekazał, że:

Wiele odcinków obecnie istniejącej sieci dróg szybkiego ruchu wyczerpało lub w najbliższym czasie wyczerpie możliwości sprawnego przenoszenia rosnących z roku na rok potoków ruchu.

Jest tak także w przypadku autostrady A1. Dlatego reagujemy z wyprzedzeniem i rozpoczynamy prace przygotowawcze związane z dobudowaniem trzeciego pasa na obu jezdniach A1 pomiędzy Włocławkiem a Toruniem.

Źródło: www.gov.pl

Poszerzenie autostrady A1 Włocławek-Toruń

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie 34,8 km odcinek A1 o jeden pas ruchu o szerokości 3,75 m na każdej z jezdni autostrady. Realizacja ta jest potrzebna ze względu na wzrost natężenia ruchu z powodu przejęcia ruchu z drogi ekspresowej S10 Szczecin — Warszawa. Dzięki przebudowie znacznie zwiększy się przepustowość, zwiększy poziom bezpieczeństwa i skróci czas przejazdu pomiędzy obydwoma odcinkami.

Zobacz również: Opłaty za przejazd autostradą A2 znowu w górę

Tym samym trasa umożliwi sprawniejsze odprowadzenie ruchu drogowego na trasach dojazdowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Całość inwestycji opiewa na sumę około 490 mln złotych.

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button