DrogowyTransport

Autostrada A1 Włocławek-Toruń zostanie poszerzona o trzeci pas ruchu

Poszerzenie autostrady A1 staje się faktem, a konkretnie na odcinku Włocławek Północ i Toruń Południe. Inwestycja zapowiedziana została przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który zatwierdził program inwestycji przewidziany w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku. Na trasie pojawią się dodatkowe pasy ruchu, które umożliwią sprawniejsze poruszanie się pojazdów, a także zwiększą bezpieczeństwo kierowców.

Poszerzenie autostrady A1 Włocławek — Toruń. Trasa będzie miała trzeci pas ruchu

Oprócz poszerzenia autostrady A1 na trasie Włocławek-Toruń, Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych przewiduje poszerzenie autostrady A2 o trzeci i czwarty pas ruchu na odcinku Warszawa — Łódź. Dodatkowo zostanie również dobudowany trzeci pas ruchu na autostradzie A4 od strony Krzyżowej do Tarnowa.

Zobacz również: Autostrada Bursztynowa. Całkowite otwarcie A1 już w tym roku!

Rozbudowa jest konieczna, ponieważ ruch na polskich drogach wciąż wzrasta. Przekonuje o tym minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który przekazał, że:

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Wiele odcinków obecnie istniejącej sieci dróg szybkiego ruchu wyczerpało lub w najbliższym czasie wyczerpie możliwości sprawnego przenoszenia rosnących z roku na rok potoków ruchu.

Jest tak także w przypadku autostrady A1. Dlatego reagujemy z wyprzedzeniem i rozpoczynamy prace przygotowawcze związane z dobudowaniem trzeciego pasa na obu jezdniach A1 pomiędzy Włocławkiem a Toruniem.

Źródło: www.gov.pl

Poszerzenie autostrady A1 Włocławek-Toruń

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie 34,8 km odcinek A1 o jeden pas ruchu o szerokości 3,75 m na każdej z jezdni autostrady. Realizacja ta jest potrzebna ze względu na wzrost natężenia ruchu z powodu przejęcia ruchu z drogi ekspresowej S10 Szczecin — Warszawa. Dzięki przebudowie znacznie zwiększy się przepustowość, zwiększy poziom bezpieczeństwa i skróci czas przejazdu pomiędzy obydwoma odcinkami.

Zobacz również: Opłaty za przejazd autostradą A2 znowu w górę

Tym samym trasa umożliwi sprawniejsze odprowadzenie ruchu drogowego na trasach dojazdowych do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Całość inwestycji opiewa na sumę około 490 mln złotych.

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button