Morski

System magazynowania podmorskich baterii EC-OG zadebiutuje na Hawajach

Firma EC-OG zakończyła pierwszą komercyjną dostawę nowoczesnych akumulatorów Halo. Jest to inteligentny system magazynowania podmorskich baterii, który posłuży do pierwszej próby utworzenia autonomicznej energetyki morskiej na Hawajach.

System magazynowania podmorskich baterii pierwszy raz testowany na Hawajach

System magazynowania podmorskich baterii oparty na technologii litowo-jonowej będzie częścią pierwszej na świecie próby morskiej autonomicznego morskiego systemu zasilania. Próby mają się odbyć w pierwszym kwartale 2022 roku w U.S. Navy Wave Energy Test Site, u wybrzeży hawajskiej wyspy Oahu.

Urządzenie zostanie zintegrowane z próbami morskimi, podczas których Columbia Power Technologies (C-Power) zademonstruje swój Autonomiczny Morski System Zasilania (AOPS) we współpracy z Departamentem Energii USA, a także Saab, BioSonics i Franatech.

Po przybyciu na miejsce, Halo zostanie w pełni zintegrowane z konwerterem energii fal SeaRAY firmy C-Power jako część systemu AOPS.

Czytaj też: Kanał Panamski staje się coraz popularniejszy, głównie dzięki USA

System Halo zapewni źródło zasilania poza horyzontem

Według EC-OG, Halo dostarczy jednostkę bazową dna morskiego i interfejsy ładunku do zasilania danych i komunikacji do wielu podwodnych ładunków, zapewniając ciągłą dostępność energii dla odległych operacji podwodnych.

Zespół EC-OG jest podekscytowany możliwością eksportu naszej pierwszej jednostki Halo na Hawaje i bycia częścią tego innowacyjnego i pierwszego na świecie projektu demonstracyjnego wraz z naszym klientem C-Power i innymi partnerami projektu – powiedział Paul Slorach, dyrektor ds. rozwoju biznesu w EC- OG.

To kluczowy projekt dla przemysłu, który zademonstruje integrację szeregu nowatorskich technologii podwodnych w celu zapewnienia niezawodnego źródła zasilania, a także transmisji danych w czasie rzeczywistym. Wnioski z tego projektu będą miały znaczenie dla rozwoju niebieskiej gospodarki i dalszej dekarbonizacji operacji morskich na całym świecie.

Zaprojektowany z myślą o surowym środowisku podmorskim, system magazynowania podmorskich baterii Halo jest modułowym i skalowalnym rozwiązaniem do magazynowania energii z akumulatorów oraz bramą dla energii odnawialnej do aktywów o wysokiej wartości, która zapewnia niezawodne, nieprzerwane zasilanie, głównie do użytku na dnie morza, podsumowuje EC-OG.

Czytaj też: Największa elektrownia słoneczna na świecie połączy Australię i Singapur

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button