Drogowy

Samochody elektryczne SONY – Vision-S 02 może trafić do sprzedaży

Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas SONY zaprezentowało własne samochody elektryczne, w tym model Vision-S 02, będący zmodyfikowaną wersją Vision-S 01. SONY rozważa wprowadzenie SUV-a do sprzedaży w najbliższych latach. 

Samochody elektryczne SONY – Vision-S 02

Pierwszy model zaprezentowano w 2020 roku. Korporacja jednak twierdziła wówczas, że samochody elektryczne SONY nie będą produkowane seryjnie. Model Vision-S 01 był dla korporacji platformą testową dla nowoczesnych rozwiązań, w tym trybu autonomicznej jazdy i czujników. Samochód jest wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 400 kW, setkę osiąga w mniej niż 5 sekund. Może osiągnąć maksymalną prędkość na poziomie 240 km/h. Zaprezentowane Vision-S 02 to nowy model będący dużo bardziej praktyczny. Co więcej, już wkrótce może trafić do sprzedaży.

Zobacz także: KE nie respektuje zasady neutralności technologicznej i narzuca nam elektryki [WYWIAD]

Nowy koncept japońskiego producenta

Elektryczny SUV Vision-S 02 wewnątrz może pomieścić nawet siedem osób. Wymiary pojazdu wynoszą: 4,9 m długości, 1,93 m szerokości i 1,65 m wysokości. Auto ma dwa silniki elektryczne (jeden na jedną oś), każdy o mocy 272 KM. Rozpędza się do setki w 5 sekund. Wnętrze jest bardzo futurystyczne, utrzymane głównie w bieli. Deska rozdzielcza wyposażona jest w trzy ekrany o wysokiej rozdzielczości. Ponadto dwa dodatkowe  ekrany zamontowano na oparciach przednich foteli. Zgodnie z zapowiedziami firmy, będzie można na nich grać w gry z PlayStation. Samochód ma łączność 5G. Dzięki temu aktualizacje oprogramowania pobierane są w trybie OTA (over-the-air). Dodatkowo SONY rozmieściło czujniki (sensory LiDAR oraz CMOS) na całym pojeździe. Zainstalowano czujniki głębi obrazu do identyfikacji kierowcy.

Zobacz także: Volvo: samochody elektryczne nie zwracają się tak szybko

Samochody elektryczne SONY budzą mnóstwo emocji wśród internautów. Jednak Vision-S 02 jest na razie prototypem. Nie zmienia to jednak faktu, że japońska korporacja ma ambicje stać się poważnym graczem na rynku motoryzacyjnym w przyszłości. Spółka Sony Mobility Inc., która ma zostać utworzona wiosną tego roku, zajmie się oceną potencjalnego wejścia na rynek i ewentualną późniejszą dystrybucją samochodów.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button