Info z rynkuLotniczy

Airbus Atlantic nowym graczem na rynku kadłubów lotniczych

Airbus Atlantic to spółka zależna giganta lotniczego Airbus, która została utworzona 1 stycznia 2022 roku. Nowa firma łączy siły, zasoby i kompetencje francuskich zakładów Airbusa w Nantes i Montoir-de-Bretagne, a także wszystkie zakłady STELIA Aerospace na całym świecie.

Powstanie nowej spółki jest częścią projektu transformacji ogłoszonego w kwietniu 2021 r. Ma on na celu wzmocnienie łańcucha wartości montażu konstrukcji lotniczych w ramach struktury przemysłowej Airbusa. Jest to podstawowa, a więc kluczowa działalność Airbusa. Utworzenie Airbus Atlantic jest próbą zwiększenia konkurencyjności, innowacyjności i jakości przyszłych programów Airbusa. Na rynku lotniczym mamy do czynienia z coraz większa konsolidacją, co sprawia że konkurencja jest coraz silniejsza. Powstanie nowego podmiotu jest odpowiedzią na zmiany rynkowe. Utworzenie dedykowanego podmiotu, który będzie specjalizował się w wąskiej działalności zwiększy konkurencyjność Airbusa. Tym samym europejskiemu producentowi łatwiej będzie konkurować z amerykańskim Boeingiem.

Airbus Atlantic
Airbus

W związku z tym nowy podmiot będzie istotnym elementem w łańcuchu wartości grupy i będzie odgrywał kluczową rolę w odniesieniu do łańcucha dostaw dla kadłubów lotniczych. Podmiot będzie współpracował z ponad 500 bezpośrednimi dostawcami (produkty lotnicze) i ponad 2000 pośrednimi dostawcami (produkty w ramach zamówień ogólnych).

Zobacz także: 18 odrzutowców Airbus A321 zostanie zmienionych na samoloty towarowe

Airbus Atlantic ma na celu sprostanie wielkim wyzwaniom związanym ze zrównoważonym przemysłem lotniczym, będąc pionierem nowych technologii. Naszą pierwszą misją będzie zapewnienie satysfakcji wszystkim naszym klientom i ustanowienie nowych standardów doskonałości w zakresie jakości i wydajności operacyjnej. Mam pełne zaufanie do talentu, entuzjazmu i zaangażowania zespołów Airbus Atlantic, aby z sukcesem napisać ten nowy rozdział naszej historii – powiedział Cédric Gautier, dyrektor generalny Airbus Atlantic.

Airbus Atlantic ma pod swoimi skrzydłami 13 000 pracowników w 5 krajach, na 3 kontynentach. Szacowany obrót spółki to około 3,5 mld euro. Podmiot jest światowym numerem dwa w produkcji kadłubów lotniczych, światowym numerem w produkcji foteli pilotów i plasuje się w pierwszej trójce w zakresie produkcji foteli pasażerskich klasy pierwszej i biznes, które nadal są sprzedawane pod marką STELIA Aerospace.

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button