IntralogistykaLotniczyTransport
Gorące newsy

McDonald’s wynajmuje samoloty cargo, żeby dostarczyć ziemniaki

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że McDonald’s wynajmuje samoloty cargo, aby ominąć problemy w łańcuchu dostaw do Japonii. Celem jest dostarczenie ziemniaków, których zabrakło z powodu opóźnień w japońskich restauracjach McDonald’s.

Japońskie restauracje McDonald’s wstrzymują sprzedaż frytek

W wyniku opóźnień w dostawach morskich ze Stanów Zjednoczonych i Kanady do Japonii, sieci McDonald’s zabrakło ziemniaków do produkcji frytek. Japońskie restauracje tej sieci importują ziemniaki z USA za pośrednictwem kanadyjskich portów. W wyniku ogólnego kryzysu łańcucha dostaw na całym świecie, jak również z powodu dużych powodzi w kanadyjskim stanie Kolumbia Brytyjska i w okolicach portu w Vancouver, doszło do znacznych opóźnień w transporcie towarów do Japonii. Wymusiło to na firmie wycofanie ze sprzedaży w japońskich filiach restauracji, dużych i średnich rozmiarów frytek od 24 do 30 grudnia. Sprzedaż wszystkich rozmiarów frytek została wznowiona 31 grudnia.

McDonald’s wynajmuje samoloty do Japonii

W celu szybkiego uzupełnienia niedoborów i ominięcia przestojów w portach morskich McDonald’s postanowił przetransportować około 1000 ton ziemniaków drogą powietrzną. W tym celu wynajęto samoloty cargo od firmy Flexport. Informację o tym przekazał na Twitterze 29 grudnia dyrektor generalny firmy Ryan Petersen, którego tweet został jednak skasowany z portalu i obecnie jest niedostępny. Pewne jest jednak, że McDonald’s wynajął samoloty cargo, żeby dostarczyć brakujące ziemniaki. Sieć nie skomentowała w żaden sposób tych doniesień i nie podała informacji o transporcie drogą lotniczą, jednak ten został potwierdzony przez wiele różnych portali, w tym japoński oddział Bloomberga.

Raben

Zobacz również: Nawet Elon Musk dostrzega, że Tesla ma problem z łańcuchem dostaw

Nie tylko Japonia. Opóźnienia w dostawach uderzyły w McDonald’s

W sierpniu tego roku McDonald’s poinformował, że ma problemy z dostawami, które wpływają na dostępność koktajli i napojów butelkowanych w 1250 punktach sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Firma stwierdziła, że ​​jednym z powodów zakłóceń był ogólnokrajowy niedobór kierowców ciężarówek. Było to spowodowane wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W wyniku tego aż około 14 000 kierowców ciężarówek z UE opuściło pracę i wyjechało z tego kraju. McDonald’s jako globalna sieć restauracji musi sobie radzić nawet z najmniejszymi opóźnieniami w światowym łańcuchu dostaw i jest zależna od wielu czynników.

Zobacz również: Kolejne zakłócenia w łańcuchach dostaw powodują wzrost cen frachtów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button