PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy. Ponad 4 tys. miejsc pracy

Podjęcie decyzji o budowie nowych centr logistycznych Zalando w Bydgoszczy i Białych Błotach zapewni ponad 4 tysiące nowych miejsc pracy. To duża szansa na rozwój dla regionu. 

Zalando w Bydgoszczy i Białych Błotach

Centra logistyczne pozwolą na obsługę klientów w Polsce i na rynkach pobliskich. Decyzja o budowie wynika ze zwiększonego popytu i rosnącej popularności oferty Zalando Lounge. Centrum w Białych Błotach jest już w budowie, natomiast budowa drugiego, w Bydgoszczy, ma się rozpocząć na początku 2022 roku. Według planu oddział logistyczny w Bydgoszczy będzie miał łączną powierzchnię 140 000 mkw., wraz z zapleczem biurowym i zapewni ok. 3500 miejsc pracy. Otwarcie obiektu planuje się na drugą połowę 2023 roku. W centrum w Białych Błotach znajdzie zatrudnienie ok. 800 osób. Obiekt zajmie powierzchnię ponad 100 000 mkw. i zapewni dodatkową powierzchnię magazynową. Zgodnie z zapowiedziami, zostanie otworzone w marcu 2022 roku.

Martin Rost, starszy wiceprezes Offprice w Zalando, w następujący sposób odniósł się do kwestii nowych inwestycji:

Inwestycja w Bydgoszczy i okolicach pozwoli nam poszerzyć naszą europejską sieć logistyczną i wesprze rozwój naszego klubu zakupowego Zalando Lounge, który stał się popularny wśród klientów na naszych rynkach, w szczególności w Polsce. Po raz pierwszy będziemy mieć dwa lokalizacje w jednym mieście, co jest unikalne dla naszej sieci logistycznej i zapewni nam możliwość odblokowania nowego potencjału w zakresie tworzenia pomyślnie współpracujących zespołów, aby zapewnić jeszcze lepszą ofertę dogodną dla naszych klientów.

Zobacz także: Rynek magazynowy w Europie jest bardzo zróżnicowany cenowo

Bydgoszcz, Białe Błota – powstaną nowe drogi

Bydgoszcz i Białe Błota zostały wybrane ze względu na bliskie położenie innych zakładów Zalando. Zdaniem giganta e-commerce region ten ma wysoki potencjał siły roboczej. W porozumieniu z lokalnymi władzami w okolicy nowych inwestycji mają powstać nowe drogi.

Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, powiedziała:

Od samego początku Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego wspierała Zalando w procesie wyboru lokalizacji i uruchomienia projektów w Bydgoszczy i okolicach, dlatego wszyscy jesteśmy zadowoleni z realizacji obu tych inwestycji. Inwestycja Zalando nie tylko potwierdza ogromny potencjał naszego miasta i obszaru Metropolii Bydgoskiej dla rozwoju nowoczesnych projektów w branży logistyczno-magazynowej, ale także pozwala na umocnienie naszej pozycji na rodzimym rynku tych usług.

Zalando posiada już inne inwestycje w Polsce, m.in. obiekty w Gryfinie (Szczecin), Olsztynku i Głuchowie (Łódź). W nowych centrach Zalando zastosuje zwiększoną izolacyjność termiczną budynków oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wdrożony zostanie także program zrównoważonego rozwoju BREEAM „Excellent” polegający na odbiorze i redystrybucji wody deszczowej.

Zobacz także: Rozwój e-commerce będzie nabierał rozpędu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button