Info z rynkuKolejowyTransport

Hitachi zbuduje pociągi ekspresowe N100. Pojadą do japońskich kurortów

Spółka Hitachi ogłosiła, że zbuduje nowoczesne pociągi ekspresowe N100 dla japońskiej Tobu Railway. Trasa obejmuje Tokio, a Nikko i Kinugawa, które są popularnymi miejscowościami turystycznymi w Japonii. Nowy tabor pojazdów trafi do przewoźnika Tobu Railway, który podpisał w tym celu stosowny kontrakt.

Nowe pociągi ekspresowe Hitachi N100 przydadzą się turystom

Najnowocześniejsze pociągi ekspresowe Hitachi N100 pojawią się na flagowym połączeniu turystycznym między Tokio a miastami Nikko i Kinugawa. Tym samym maszyny zastąpią wysłużone pociągi Spacia 100, które były używane na tych odcinkach od przeszło 30 lat.  Kinugawa, to miejscowość wpisana na światową listę światowego dziedzictwa kulturowego i siedziba sanktuarium Nikko Toshogu. Miejsce to przyciąga około 12 milionów turystów rocznie.

Zobacz również: Japoński eksport rośnie w rekordowym tempie już szósty miesiąc z rzędu

Nowe pojazdy, które powstaną w zakładach Hitachi Rail’s Kasado Works, posiadają sześć wagonów i 212 miejsc siedzących. Dodatkowo będą posiadały także kawiarnie oraz duże siedzenia wypoczynkowe. Jak twierdzi producent, w zdecydowany sposób usprawnią połączenia, które są dostępne obecnie oraz znacznie zwiększą komfort użytkowania.

Prezes zarządu Hitachi Koji Agatsuma przekazał, że:

Jesteśmy dumni, że możemy zaprojektować i zbudować flagowe pociągi ekspresowe Tobu. Poprawią one jakość usług dla milionów pasażerów, którzy każdego roku odwiedzają Nikko i Kinugawę.

Będziemy współpracować z Tobu, aby zbudować flotę nowoczesnych pociągów, które są bezpieczne, komfortowe i przyjazne dla środowiska.

Zobacz również: Czy Japonia obawia się innowacyjności Chin?

Pierwszy pociąg ekspresowy Hitachi N100 trafi do Tobu Railway już w 2023 roku.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button