PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuTransport

Girteka otwiera w Polsce największą bazę transportową w swojej historii

Pracę w nowej bazie znajdzie ponad 5000 osób

Jedna z największych firm transportowych w Europie – litewska Girteka – otwiera w Polsce największą bazę transportową w w swojej historii. Nowa baza będzie drugą bazą transportową firmy w Polsce.

Baza zostanie otwarta w Sadach pod Poznaniem, gdzie swoje centra dystrybucyjne i siedziby ma wiele  firm transportowych i logistycznych. Jak podają źródła, obiekt ma być rekordowo duży. Jego powierzchnia ma być 17 razy większa niż bazy znajdującej się w Poznaniu. Baza będzie także większa od tych w Szawle i Wilnie na Litwie oraz w Smoleńsku w Rosji. Co ważne obiekt już stoi. Nowa baza transportowa Girteki będzie się znajdować w kompleksie budynków, który pierwotnie został zbudowany do produkcji nowych autobusów przez firmę MAN, co oznacza, że jest już dobrze przystosowany do zapewnienia wsparcia technicznego dla naczep i ciężarówek

Girteka otwiera w Polsce największą bazę transportową w swojej historii i zatrudnia 5000 osób

Tak duży obiekt wymaga dużej liczby rąk do pracy. Girteka chce w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu oraz pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i kadr. W ciągu pięciu lat firma planuje zainwestować co najmniej pięć milionów euro w wyposażenie i utrzymanie nowej bazy.

Z wielką przyjemnością otwieramy nową, nowoczesną bazę transportową, która przyczyni się do tego, że staniemy się oczywistym pierwszym wyborem dla naszych klientów, jak również dla naszych pracowników, ponieważ nowa baza umożliwi nam uzyskanie dodatkowych sił do świadczenia naszych usług. Ponadto, nowa baza transportowa pozwoli nam również zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. W dłuższej perspektywie znacznie zmniejszymy to liczbę pustych przebiegów, – mówi Mindaugas Paulauskas, Dyrektor Generalny Girteka Transport.

Zobacz także: Panattoni sprzedało magazyny w Poznaniu i Wrocławiu

Otwierając nową bazę transportową, Girteka świętuje posiadanie 2 000 zarejestrowanych w Polsce samochodów ciężarowych. Dlatego firma prowadzi aktywną rekrutację, aby osiągnąć cel, jakim jest posiadanie ponad 8000 kierowców w bazie do końca 2022 roku. Co nie mniej ważne, firma zatrudnia techników transportu o różnym doświadczeniu i wiedzy, planując, że w bazie znajdzie się co najmniej 450 takich osób. Firma twierdzi, że bardzo potrzebni są również pracownicy administracyjni, a w szczególności specjaliści ds. personalnych i finansowych.

Chcemy stworzyć dużą liczbę nowych miejsc pracy, które zapewnią prawdopodobnie najlepsze warunki pracy. Najnowszy tabor wyposażony w najnowsze technologie zapewniające zarówno bezpieczeństwo na drogach, jak i komfort pracy kierowców pozwala naszej firmie zająć czołową pozycję na rynku transportowym. Z dumą możemy powiedzieć, że około czterech na pięciu kierowców poleca Girteka jako pracodawcę swoim znajomym. Niewątpliwie, będziemy również poszukiwać szeregu profesjonalistów w dziedzinie usług transportowych, zapraszając ich do pracy wraz z rodzinami, ponieważ nowa baza będzie miała również oddzielną jednostkę administracyjną, liczącą co najmniej dwieście osób” – dodaje Paulauskas.

Jak informuje Girteka, od samego początku kierowcy, jak również pozostały personel, będą mogli korzystać z usług oddzielnego banku, fryzjera, gabinetu lekarskiego, pryszniców i innych.

Niedawno Girteka ogłosiła swoje ambitne plany stania się jedną z dziesięciu największych firm logistycznych w Europie do 2026 roku poprzez podwojenie przychodów ze sprzedaży.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button