Info z rynku

Dachser przechodzi na zieloną energię!

Dachser przechodzi na zieloną energię. Tak przynajmniej zapowiedział operator logistyczny. Firma poinformowała, że od 1 stycznia 2022 roku będzie kupować energię elektryczną pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Jak wynika z informacji opublikowanej przez Dachser, dotychczas z zielonej energii korzystały oddziały w Niemczech i Holandii. Teraz jednak plany są znacznie szersze i operator chce zasilić zieloną energią 387 placówek w 42 krajach na całym świecie. Tym samym udział tego typu energii zwiększy się z około 60 proc. do 100 proc.

Dachser przechodzi na zieloną energię i inwestuje w fotowoltaikę

Oprócz zapowiedzi zakupu zielonej energii Dachser chce także zwiększyć własną produkcję. Jak zapowiedział operator, na oddziałach firmy zostaną zainstalowane nowe lub rozbudowane dotychczasowe systemy fotowoltaiczne. Dzięki czemu produkcja własnej zielonej energii ma wzrosnąć czterokrotnie.

Zobacz także: DACHSER Polska działa już 15 lat!

W pierwszej kolejności mają zostać zainstalowane i rozbudowane systemy fotowoltaiczne na dachach swoich europejskich obiektów logistycznych i biurowych. Do 2025 r. ich moc wzrośnie czterokrotnie, do ponad 20 000 kWp mocy zainstalowanej.

Kupując wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych – wiatrową, słoneczną i wodną oraz zwiększając własną produkcję ekologicznej energii elektrycznej, realizujemy założenia naszej strategii ochrony klimatu w zakresie zmniejszanie śladu węglowego. Jednocześnie przyczyniamy się do rozwoju odnawialnych źródeł energii w Europie – powiedział Stefan Hohm, Chief Development Officer (CDO) w Dachser SE.

Długoterminowa strategia ochrony klimatu

Efektywność, innowacyjność i odpowiedzialność społeczna to główne cele długoterminowej strategii Dachser w zakresie ochrony klimatu. Firma w ten sposób realizuje globalny cel porozumienia paryskiego, jakim jest utrzymanie wzrostu średniej temperatury na świecie poniżej 2°C. To także szansa na osiągnięcie celów ochrony klimatu Unii Europejskiej i wielu innych krajów. W tym zakresie Dachser współpracuje z klientami i partnerami, którym również zależy na rozwoju logistyki w kierunku technologii nisko- i bezemisyjnych.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button