DrogowyInfo z rynkuTransport

Tesla otwiera sieć ładowania dla innych samochodów elektrycznych

Wraz z rozwojem rynku samochodów elektrycznych nieprzerwanie rośnie potrzeba zwiększenia istniejącej siatki ładowarek. Są one bowiem niezbędne do popularyzacji aut EV i jednocześnie, są one największą barierą w ich rozwoju. Rozumie to także Tesla, która po raz pierwszy otworzyła pierwszą sieć ładowania, dostępną dla wszystkich takich pojazdów.

Ładowarki Tesla Superchargers będą dostępne dla innych samochodów elektrycznych

Jak informuje Reuters, Tesla otwiera swoją sieć ładowania do innych samochodów elektrycznych. Pilotażowy program pojawi się w dziesięciu lokalizacjach w Holandii. Kierowcy mogą skorzystać z ładowarek firmy poprzez aplikację Tesla (w wersji 4.2.3 lub wyższej). Obecni posiadacze tych samochodów także będą mogli korzystać ze stacji bez żadnych problemów.

Zobacz także: Tesla Elona Muska odnotowuje rekordową sprzedaż i zyski

Obecnie na świecie działa ponad 25 tysięcy ładowarek Superchargers, podczas gdy inni producenci najczęściej zaczęli współpracować z firmami zewnętrznymi. Firma przekazała jednak, że cena ładowania będzie inna dla innych samochodów ze względu na różne uwarunkowania.

Mowa tu między innymi na dostosowanie miejsca ładowania i obsługi różnych pojazdów. Niemniej jednak firma przekonuje, że ceny można zminimalizować przez dołączenie do programu lojalnościowego.

Zobacz także: Nawet Elon Musk dostrzega, że Tesla ma problem z łańcuchem dostaw

Jak wskazano w oficjalnym komunikacie, ruch ma na celu wesprzeć misję firmy o przyspieszeniu przejścia świata na zrównoważoną energię. Producent ma bowiem nadzieję, że rozrastająca sieć Superchargers wspomoże rozwój i popularyzację pojazdów z napędem elektrycznym.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button