PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuLotniczyTransport

Emirates stawia na recykling samolotów i wyposażenia

Linie lotnicze Emirates podpisały umowę z Falcon Aircraft Recycling z siedzibą w ZEA. Celem kontraktu jest recykling samolotów wycofanych z ruchu oraz ich wyposażenia. 

Meble od Emirates

Pionierski program upcyklingu i recyklingu ma uchronić samoloty wyłączone z ruchu przed wysypiskiem śmieci. Odrestaurowane elementy zostaną wprowadzone do sprzedaży w najbliższych miesiącach. Po modyfikacji pozostałych części kabiny trafią one do sprzedaży jako meble. Część zysków zostanie przeznaczone na rzecz fundacji Emirates Airline Foundation, która pomaga pokrzywdzony dzieciom na całym świecie.

Zdjęcie 1. Kultowy bar pokładowy A380 pierwszej generacji, który trafi do sprzedaży w najbliższym czasie

Odrestaurowany bar Emirates.
Źródło: Emirates.com

Recykling samolotów a ślad węglowy

Działania zapoczątkowane przez linie Emirates mają w dużym stopniu zmniejszyć wpływ procesu rozbiórki na środowisko. Wszystkie działania odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby dodatkowo zmniejszyć ślad węglowy całego projektu. Falcon Aircraft Recycling dokona pierwszej dekonstrukcji samolotu A380 poza Europą. A380 Emirates, wcześniej znany jako A6-EDA to kultowy model, który został wyłączony z ruchu po wykonaniu 6 319 lotów komercyjnych.

Tim Clark, prezes linii lotniczych Emirates, powiedział:

Cieszymy się, że możemy współpracować z Falcon Aircraft Recycling przy tym pierwszym w swoim rodzaju projekcie. To, że cały proces zostanie w pełni wykonany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, świadczy również o silnym ekosystemie lotniczym i możliwościach, które naród zbudował w swojej krótkiej historii. Dzięki tej inicjatywie nasi klienci i fani mogą zabrać do domu kawałek historii lotnictwa, jednocześnie oszczędzając cenne materiały na wysypiskach i przyczyniając się do charytatywnej akcji za pośrednictwem Fundacji Linii Lotniczych Emirates. To eleganckie i pasujące rozwiązanie emerytalne dla tego kultowego samolotu i naszego okrętu flagowego.

Zobacz także: Saab będzie produkować części do amerykańskich odrzutowców szkoleniowych!

Recykling samolotów zapoczątkowany przez Emirates wyznaczy kierunek zmian innym liniom lotniczym. Niesprawne samoloty są składowane na wysypiskach, pracownicy Falcon Aircraft Recycling mają  odzyskać ponad 190 ton różnych metali, tworzyw sztucznych, kompozytów z włókna węglowego i innych materiałów. Każda rzecz będzie unikalna i dostępna dla kolekcjonerów na dedykowanych aukcjach.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button