PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyInfo z rynkuTransport

1.11 na drogach nikt nie zginął! Statystyki Akcji Znicz

Akcja Znicz 2021 trwa od początku długiego weekendu. Co roku na początku listopada można napotkać  patrole policyjne kontrolujące ruch wokół cmentarzy i na najbardziej ruchliwych trasach. Statystyki Akcji Znicz na 2021 rok zaskakują pozytywną informacją dotyczącą braku ofiar śmiertelnych 1 listopada. 

Czy Akcja Znicz przynosi efekty?

Pomimo braku ofiar śmiertelnych 1 listopada, funkcjonariusze raportowali wzrost liczby pijanych kierowców. Podczas weekendu zatrzymano w sumie 1360 nietrzeźwych osób, odebrano 502 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Podczas całego długiego weekendu miało miejsce 288 wypadków, w których śmierć poniosło 18 osób, 345 zaś odniosło obrażenia. W samej stolicy wystawiono łącznie 431 mandatów karnych. Odwołując się jednak do raportów z ostatnich lat, tegoroczne obchody dnia Wszystkich Świętych były wyjątkowo spokojne.

Zobacz także: Słowenia wprowadza zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych!

Statystyki Akcji Znicz

Pierwszy listopada to piąty dzień w roku, gdy nie było żadnego wypadku. Według statystyk policyjnych ostatnio podobna sytuacja miała miejsce 19 maja. Akcja Znicz 2021 obejmuje również Dzień Zaduszny. Tak więc wciąż można spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Pomimo że problem z pijanymi kierowcami powtarza się co roku, wzmożone patrole policyjne wyłapują osoby stwarzające zagrożenie na drodze. Co więcej, podczas rutynowych kontroli policjantom udało się zweryfikować tożsamość 229 osób poszukiwanych.

Początek listopada to dla wielu rodzin okazja do odwiedzenia grobów rodzinnych, na drogach można zaobserwować wzmożony ruch. W związku z tym policja zwiększa liczbę patroli drogowych oraz kontroluje drogi wokół cmentarzy. W trakcie Akcji Znicz policjanci zwracają uwagę nie tylko na nadmierną prędkość, ale również na stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze regularnie kontrolują trzeźwość oraz sprawdzają sposób przewożenia pasażerów. Dzieci powinny posiadać odpowiednie foteliki dostosowane do wieku i wzrostu, każdy pasażer zobowiązany jest do zapinania pasów bezpieczeństwa. Jednak największym problemem związanym z dniem Wszystkich Świętych jest kwestia parkingów. Większość cmentarzy nie jest dostosowana do dużej liczby samochodów. Kierowcy często parkują w niedozwolonych miejscach, blokując ruch. Pełny raport dotyczący tegorocznej Akcji Znicz będzie dostępny w ciągu najbliższych dni.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button