DrogowyInfo z rynkuTransport

DHL Express stawia na ciężarówki zasilane ciekłym gazem ziemnym LNG

DHL Express w ostatnich miesiącach kładzie coraz większy nacisk na proekologiczne rozwiązania logistyczne. Dowodem na to jest obecne rozszerzenie swojej flotę o pojazdy niskoemisyjne. W tym celu spółka zakupiła samochody ciężarowe, które zasilane są paliwami metanowymi. To nie pierwsza inwestycji tej firmy, która ma na celu redukcję CO2.

Kierowcy DHL Express przesiadają się na ciężarówki napędzane LNG

Spółka DHL Express poinformowała o zakupie nowych samochodów ciężarowych IVECO Stralis 460 KM, które mają zasięg nawet 1600 km. Pojazdy są zasilane paliwami metanowymi, dzięki czemu pozwalają zmniejszyć emisje dwutlenku nawet o 15%. Flota pojazdów zasilanych ciekłym gazem ziemnym LNG ma pokonywać trasę Łódź-Poznań-Wrocław. Za operację logistyczną odpowiedzialna jest jedna ze spółek Grupy DPDHL, DHL Fracht.

Zobacz również: W ostatnim czasie w floty we Wielkiej Brytanii trafiło aż 320 nowych pojazdów elektrycznych

Jak wskazała Agnieszka Łukawczyk, Dyrektor ds. Operacji w DHL Express Polska:

Nie ustajemy w dalszym rozwoju i doskonaleniu naszych procesów logistycznych. Rozszerzenie floty o pojazdy zasilane paliwami alternatywnymi to kontynuacja działań DHL Express w celu optymalizacji transportu w ramach naszej sieci. To też kolejny krok do realizacji naszej strategii GoGreen, która zakłada neutralizację do zera emisji CO2 do 2050 roku. Wdrożenie nowego typu pojazdów to również zapewnienie najwyższej jakości usług naszym Klientom.

Jak wskazano w raporcie, inwestycja w ciężarówki napędzane gazem LNG, to realne wsparcie proekologiczne. W komunikacie prasowym zaznaczono, że:

Zastosowane układy zasilania silników LNG sprzyjają znacznemu ograniczaniu szkodliwych składników spalin emisji – cząstek stałych (PM), tlenków węgla (NOx) i dwutlenku węgla (CO2) – w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w napęd wysokoprężny, zgodny z aktualną normą Euro 6.

To nie pierwsza inwestycja tego rodzaju spółki. W ostatnim czasie w floty we Wielkiej Brytanii trafiło aż 320 nowych pojazdów elektrycznych Ponadto DHL Express zaskoczył wprowadzeniem na ulice elektrycznych rowerów Chariot, które pojawiły się między innymi na warszawskich ulicach.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button