Info z rynkuKolejowyTransport

Nowe połączenie Polregio połączy Warszawę z Poznaniem przez Łódź

Nowe połączenie ogłoszone przez Polregio przysłuży się mieszkańcom Poznania, Łodzi i Warszawy. Choć będzie dłuższe niż do tej pory, to jednak umożliwi znaczne polepszenie komunikacji pomiędzy tymi miastami. Według spółki trasa będzie dostępna już od początku grudnia, dzięki czemu pasażerowie skorzystają z niej już przed świętami Bożego Narodzenia.

Polregio ujawniło nowe, wydłużone połączenie Poznań — Warszawa. Pociąg pojedzie przez Łódź

Jak informuje Radio Poznań, Polregio z dumą ogłosiło nowe połączenie Poznań — Warszawa, które będzie połączone przez Łódź. Podróż będzie trwała 5 godzin, czyli znacznie dłużej niż obecnie. Jednakże decyzja ma na celu ułatwienie mieszkańcom bezproblemowy transport między stolicą a Poznaniem. Wszystko dlatego, że pociąg będzie zatrzymywał się na każdej stacji i przystanku osobowym.

Zobacz również: POLREGIO zapowiada nową inwestycję. Zakupi aż 180 sztuk nowych EZT-ów

Połączenie nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca województwa wielkopolskiego i łódzkiego. To, jak wskazuje rzeczniczka wielkopolskiego Polregio Justyna Grzesik:

 Tego typu rozwiązanie przyświeca idei walki z wykluczeniem transportowym wielu regionów, którą prowadzi zarząd naszej spółki.

Zgodnie z informacją przewoźnika, połączenia Poznań – Łódź – Warszawa będą odbywały się dwa razy dziennie, jeden w godzinach porannych, drugi w godzinach popołudniowych.

Zobacz również: Pociągiem ku przyszłości? – nowy plan inwestycyjny PKP Intercity

Zespół prasowy spółki przekazał również, że rozkład jazdy pociągów 2021/2022, będzie obowiązywał już od 12 grudnia tego roku. Kursy z Warszawy zatrzymają się w Łodzi-Andrzejowie oraz na stacji Łódź-Widzew. Spółka nie przekazała, czy pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach Łódź-Lublinek oraz przystanku Łódź-Retkinia.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button