Raben
Info z rynkuTransport

LG zapłaci 1,9 mld dolarów GM. Ich baterie prowadziły do samozapłonów

Południowokoreański gigant z branży elektronicznej LG Group musi zwrócić niemal 2 miliardy dolarów amerykańskiemu producentowi General Motors (GM). Wszystko przez dostarczanie wadliwych akumulatorów, które trafiły do elektrycznych modeli Chevrolet Bolt. Po analizie problemu okazało się bowiem, że baterie producenta powodowały samozapłon. Na szczęście nikt nie zginął, ale koniecznym było masowe wycofanie wszystkich modeli aut.

LG musi zapłacić niemal 2 mld dolarów General Motors, bo ich baterie były bezużyteczne i niebezpieczne

Chevrolet Bolt jest jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych w USA. Niestety wszystkie pojazdy, w których zamontowano baterie LG, stanowiły poważne zagrożenie pożarowe. Do tej pory 13 samochodów tej marki uległo samozapłonowi, na szczęście nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Niemniej jednak General Motors było zmuszone wycofać ponad 140 tysięcy modeli w celu wymiany akumulatorów.

Jak informuje portal CNBC wada fabryczna spowodowała, że LG musiała pokryć większość kosztów związanych z wycofaniem samochodów. General Motors ujawniło pewne szczegóły zawartego konsensusu. Firma wskazała, że pełna wymiana baterii modeli Bolt produkowanych od 2016 wyniosła aż 2 mld dolarów. Z tego powodu LG Electronics zgodziło się na zrównoważenie 1,9 mld dolarów opłat, związanych z wycofaniem samochodów.

Raben

Zobacz również: Elektryfikacja transportu, przemysłu i budownictwa może zredukować emisję CO2 o 60%

Zobacz również: Baterie Li-Ion w wózkach widłowych coraz powszechniejsze

Samochody elektryczne z bateriami LG stanowiło zagrożenie pożarowe

Po zawarciu ugody obie firmy pozostają w przyjaznych stosunkach i przekazali, że będą kontynuować dalszą współpracę. W październiku wznowiono produkcję akumulatorów i według wszelkich testów, spełniają one wszystkie niezbędne warunki bezpieczeństwa.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button