Info z rynkuMagazyny

GLP Wrocław V Logistics Centre będzie miał 240 tys mkw. powierzchni

GLP rozpoczęło budowę Wrocław V Logistics Centre – największego projektu magazynowego realizowanego obecnie w aglomeracji wrocławskiej. Na 50-hektarowym terenie powstaną budynki o powierzchni około 240 tys. mkw.

W sierpniu br. w podwrocławskich Magnicach rozpoczęła się budowa obiektu o powierzchni ponad 41 tys. mkw., która potrwa do 2022 roku. W ramach inwestycji docelowo może powstać pięć budynków, każdy o powierzchni od 28 do 84 tys. mkw. do wynajęcia, certyfikowanych w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”. Możliwe jest też połączenie kilku budynków w jeden o powierzchni ponad 110 tys. mkw. Tuż obok znajduje się już hala o powierzchni ok. 60 tys. mkw. zrealizowana przez GLP trzy lata temu na zamówienie jednej z międzynarodowych marek e-commerce.

GLP Wrocław V Logistics Centre znajdzie się na przy głównych szlakach transportowych

Inwestor usprawnia też infrastrukturę w okolicy, budując m.in. rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do nowo powstających magazynów z drogą ekspresową S8.

Centrum GLP jest dobrze skomunikowane z głównymi szlakami transportowymi. Magazyny są położone blisko trasy S8, a więc najemcy mają relatywnie dobry dojazd do autostrad A4 i A8 oraz dróg ekspresowych S3 i S5. To z kolei sprawia, że przyszli użytkownicy magazynów będą mogli szybko dystrybuować towary na terenie aglomeracji wrocławskiej, reszty kraju, a także Niemiec i Czech.

Przy działce, na której powstaną magazyn, znajdują się przystanki linii autobusowych łączących przedmieścia z centrum Wrocławia.

GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone na dużą skalę w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków (o dwa metry więcej niż zazwyczaj) będzie można sterować za pomocą systemu DALI. Ponadto na dachach ma znaleźć się ponadstandardowa liczba świetlików. Pozostała część infrastruktury ma zostać doświetlone lampami LED.

Zobacz także: GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne obok DCT Gdańsk

GLP jak wielu innych deweloperów magazynowy stawia na ekologiczne rozwiązania.  Obok magazynów mają pojawić się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki pojazdów elektrycznych – zarówno samochodów jak i e-rowerów.

Nasz projekt jest zgodny z wytycznymi certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „very good” i pozwala – nam jako deweloperowi oraz naszym klientom – realizować ambitne cele w zakresie redukcji śladu węglowego. Jesteśmy gotowi, aby na życzenie firm, które będą działać w naszym parku logistycznym, wprowadzać dodatkowe rozwiązania z korzyścią dla środowiska naturalnego, firmowych budżetów oraz zdrowia i zadowolenia pracowników” – dodaje Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt.

Generalnym wykonawcą GLP Wrocław V Logistics Centre jest FB Antczak.

To kolejny kontrakt realizowany przez FB Antczak dla GLP, potwierdzający nasze kompetencje w obszarze generalnego wykonawstwa oraz najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i etycznych metod pracy. We współpracy z inwestorem budujemy zaawansowany pod względem technicznym obiekt, wymagający doświadczenia konstrukcyjnego i znajomości proekologicznych innowacji” – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button