KolejowyTransport

Pociągiem z Krakowa do Chorwacji w 20h. RegioJet ogłosił nową trasę

Połączenie będzie dostępne już w 2022 roku.

Chorwacja od lat stanowi jedną z głównych destynacji polskich turystów, którzy docenili ją zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19. Z tego powodu RegioJet ogłosiło nowe połączenie z Krakowa do Splitu, które będzie dostępne dla pasażerów nawet trzy razy w tygodniu. Choć pasażerowie będą musieli się liczyć z 20-godzinną trasą, to trzeba przyznać, że jest to ciekawa alternatywa dla podróży samochodem lub samolotem.

RegioJet ogłosiło połączenie z Polski do Chorwacji. Pociąg wyjedzie z Krakowa już w 2022 roku

Jak poinformował portal zdopravy.cz czeski przewoźnik RegioJet przedstawił nową siatkę połączeń na trasach międzynarodowych. Jak wynika z informacji prasowych, w 2022 zostanie uruchomione nowe połączenie z Polski do Chorwacji, które wystartuje w Krakowie, z końcowym przystankiem w Splicie. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej trasy aż trzy razy w tygodniu, dzięki czemu obłożenie trasy może być wyrównane.

Czytaj więcej: Nocny pociąg RegioJet z Polski do Chorwacji pojedzie już w 2022?

Połączenie będzie miało przystanki między innymi w Katowicach, Ostrawie i Zagrzebiu. Obecnie trwają rozmowy formalne na temat uzyskania finalnej zgody od Urzędu Transportu Kolejowego. Sprawa jest jednak niemal przesądzona, przez co udostępniono planowany rozkład jazdy. Jak wynika z informacji, pociąg będzie wyjeżdżał z Krakowa o 15:30. Następnym przystankiem będą Katowice (o 16:25) oraz Rybnik (17:13). Ostatecznie pasażerowie wysiądą w Splicie o 12:21 następnego dnia.

Rozkład jazdy RegioJet 2022 Polska — Chorwacja na trasie Kraków — Split

Źródło: RegioJet

Z rozkładu wynika również, że połączenia będą realizowane trzy razy w tygodniu. Jak informuje portal zdopravy.cz z Polski pociąg wyjedzie we wtorki, piątki i niedziele. Powrót z Chorwacji zaplanowano na poniedziałki, środy i soboty.

Rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj poinformował, że będzie dostępny również drugi pociąg do Chorwacji, który będzie jechał przez Bratysławę:

Będzie on również służył słowackiej klienteli, która stanowiła około jednej dziesiątej pasażerów.

Drugi pociąg będzie jechał przez Węgry, ale ominie Budapeszt. RegioJet zmagał się bowiem z dużymi opóźnieniami, które wynikały między innymi z powodu długotrwałej odprawy granicznej chorwacko-węgierskiej.

Czytaj również: Chorwacja chce wejść do strefy euro

Jak wynika z przedstawionych danych, pociągi do Chorwacji były wielkim sukcesem RegioJet. Na trasie Praga –  Split/Rijeka spółka przewiozła w tym roku ponad 98 tysięcy pasażerów. To 50% wzrost, kiedy porównamy do analogicznego okresu zeszłorocznego. Z tego powodu firma spodziewa się dużego obłożenia także na trasie polskiej, co może przełożyć się na polepszenie sytuacji finansowej spółki.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button