PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Pociągiem z Krakowa do Chorwacji w 20h. RegioJet ogłosił nową trasę

Połączenie będzie dostępne już w 2022 roku.

Chorwacja od lat stanowi jedną z głównych destynacji polskich turystów, którzy docenili ją zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19. Z tego powodu RegioJet ogłosiło nowe połączenie z Krakowa do Splitu, które będzie dostępne dla pasażerów nawet trzy razy w tygodniu. Choć pasażerowie będą musieli się liczyć z 20-godzinną trasą, to trzeba przyznać, że jest to ciekawa alternatywa dla podróży samochodem lub samolotem.

RegioJet ogłosiło połączenie z Polski do Chorwacji. Pociąg wyjedzie z Krakowa już w 2022 roku

Jak poinformował portal zdopravy.cz czeski przewoźnik RegioJet przedstawił nową siatkę połączeń na trasach międzynarodowych. Jak wynika z informacji prasowych, w 2022 zostanie uruchomione nowe połączenie z Polski do Chorwacji, które wystartuje w Krakowie, z końcowym przystankiem w Splicie. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej trasy aż trzy razy w tygodniu, dzięki czemu obłożenie trasy może być wyrównane.

Czytaj więcej: Nocny pociąg RegioJet z Polski do Chorwacji pojedzie już w 2022?

Połączenie będzie miało przystanki między innymi w Katowicach, Ostrawie i Zagrzebiu. Obecnie trwają rozmowy formalne na temat uzyskania finalnej zgody od Urzędu Transportu Kolejowego. Sprawa jest jednak niemal przesądzona, przez co udostępniono planowany rozkład jazdy. Jak wynika z informacji, pociąg będzie wyjeżdżał z Krakowa o 15:30. Następnym przystankiem będą Katowice (o 16:25) oraz Rybnik (17:13). Ostatecznie pasażerowie wysiądą w Splicie o 12:21 następnego dnia.

Rozkład jazdy RegioJet 2022 Polska — Chorwacja na trasie Kraków — Split

Źródło: RegioJet

Z rozkładu wynika również, że połączenia będą realizowane trzy razy w tygodniu. Jak informuje portal zdopravy.cz z Polski pociąg wyjedzie we wtorki, piątki i niedziele. Powrót z Chorwacji zaplanowano na poniedziałki, środy i soboty.

Rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj poinformował, że będzie dostępny również drugi pociąg do Chorwacji, który będzie jechał przez Bratysławę:

Będzie on również służył słowackiej klienteli, która stanowiła około jednej dziesiątej pasażerów.

Drugi pociąg będzie jechał przez Węgry, ale ominie Budapeszt. RegioJet zmagał się bowiem z dużymi opóźnieniami, które wynikały między innymi z powodu długotrwałej odprawy granicznej chorwacko-węgierskiej.

Czytaj również: Chorwacja chce wejść do strefy euro

Jak wynika z przedstawionych danych, pociągi do Chorwacji były wielkim sukcesem RegioJet. Na trasie Praga –  Split/Rijeka spółka przewiozła w tym roku ponad 98 tysięcy pasażerów. To 50% wzrost, kiedy porównamy do analogicznego okresu zeszłorocznego. Z tego powodu firma spodziewa się dużego obłożenia także na trasie polskiej, co może przełożyć się na polepszenie sytuacji finansowej spółki.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button