E-commerceInfo z rynku

Allegro dostarczy paczki w dniu zakupu, bo przejęła X-press Couriers

Ciągle zwiększająca się popularyzacja e-commerce na całym świecie sprawiła, że klienci stają się coraz bardziej wymagający. W tym celu największe serwisy na świecie prześcigają się w proponowanych rozwiązaniach. Prym w naszym kraju oczywiście wiedzie portal Allegro, który nieprzerwanie serwuje klientom ciekawe usługi. Teraz spółka przejęła firmę X-press Couriers, która specjalizuje się w dostawach tego samego dnia.

Allegro pozwoli dostarczyć zakupiony przesyłki tego samego dnia. Wszystko przez przejęcie X-press Couriers

Aby sprostać wymaganiom rynku, Allegro postanowiło przejąć firmę kurierską X-press Couriers. Polska spółka specjalizuje się bowiem w dostarczaniu towarów w tym samym dniu, w którym został zamówiony przez klienta. Decyzja o inwestycji zapadła po analizom rynkowym, z których wynikało duże zapotrzebowanie na uzupełnienie usług fulfillment oraz poszerzenia sieci automatów paczkowych.

Zobacz również: Allegro inwestuje w ekologiczne automaty paczkowe, które świetnie wyglądają

Jak wynika z komunikatu prasowego udostępnionego przez Allegro, dostawy X-press Couries na razie będą dostępne w:

  • Warszawa i okolice, między innymi Pruszków, Piaseczno, Ząbki, Łomianki, Konstancin, Józefów, Otwock
  • Poznań
  • Kraków
  • Łódź
  • Wrocław
  • Bytom
  • Częstochowa
  • Katowice i wybrane miasta aglomeracji śląskiej, między innymi Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice i Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza.

Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro przekazał, że:

Już kilka milionów ofert na naszej platformie jest objętych opcją dostawy nawet tego samego dnia. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy dla zakupów offline. Zauważyliśmy również, że dodanie jej do ofert przekłada się na dodatkową sprzedaż dla naszych sprzedawców.

Według planów spółki, usługa ma dotrzeć do klientów w kolejnych dużych polskich miastach. Dostawa tego samego dnia kosztuje 14,99 zł za przesyłkę płatną z góry, a 18,44 zł za przesyłkę płatną w dniu odbioru. Jak przekonuje Allegro, klient otrzyma przesyłkę tego samego dnia, lub w dniu następnym.

Źródło: Allegro

Wszystko zależy od godzin, w których dokonano zakupu. Tym sposobem transakcja wykonana do godziny 12:00 skutkuje dostawą tego samego dnia w godzinach pomiędzy 18:00 a 22:00.

Zobacz również: Allegro zamówiło 3 tysiące paczkomatów. Chce przebić InPost?

Trzeba jednak pamiętać, że przy wybraniu dostawy Allegro X-press Couriers płatność przelewem tradycyjnym jest niedostępna. Wszystko dlatego, że czas takiej realizacji jest znacznie dłuższy, przez co blokuje to oferowaną możliwość odbioru przesyłki.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button