PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceInfo z rynku

Allegro dostarczy paczki w dniu zakupu, bo przejęła X-press Couriers

Ciągle zwiększająca się popularyzacja e-commerce na całym świecie sprawiła, że klienci stają się coraz bardziej wymagający. W tym celu największe serwisy na świecie prześcigają się w proponowanych rozwiązaniach. Prym w naszym kraju oczywiście wiedzie portal Allegro, który nieprzerwanie serwuje klientom ciekawe usługi. Teraz spółka przejęła firmę X-press Couriers, która specjalizuje się w dostawach tego samego dnia.

Allegro pozwoli dostarczyć zakupiony przesyłki tego samego dnia. Wszystko przez przejęcie X-press Couriers

Aby sprostać wymaganiom rynku, Allegro postanowiło przejąć firmę kurierską X-press Couriers. Polska spółka specjalizuje się bowiem w dostarczaniu towarów w tym samym dniu, w którym został zamówiony przez klienta. Decyzja o inwestycji zapadła po analizom rynkowym, z których wynikało duże zapotrzebowanie na uzupełnienie usług fulfillment oraz poszerzenia sieci automatów paczkowych.

Zobacz również: Allegro inwestuje w ekologiczne automaty paczkowe, które świetnie wyglądają

Jak wynika z komunikatu prasowego udostępnionego przez Allegro, dostawy X-press Couries na razie będą dostępne w:

  • Warszawa i okolice, między innymi Pruszków, Piaseczno, Ząbki, Łomianki, Konstancin, Józefów, Otwock
  • Poznań
  • Kraków
  • Łódź
  • Wrocław
  • Bytom
  • Częstochowa
  • Katowice i wybrane miasta aglomeracji śląskiej, między innymi Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice i Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza.

Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro przekazał, że:

Już kilka milionów ofert na naszej platformie jest objętych opcją dostawy nawet tego samego dnia. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy dla zakupów offline. Zauważyliśmy również, że dodanie jej do ofert przekłada się na dodatkową sprzedaż dla naszych sprzedawców.

Według planów spółki, usługa ma dotrzeć do klientów w kolejnych dużych polskich miastach. Dostawa tego samego dnia kosztuje 14,99 zł za przesyłkę płatną z góry, a 18,44 zł za przesyłkę płatną w dniu odbioru. Jak przekonuje Allegro, klient otrzyma przesyłkę tego samego dnia, lub w dniu następnym.

Źródło: Allegro

Wszystko zależy od godzin, w których dokonano zakupu. Tym sposobem transakcja wykonana do godziny 12:00 skutkuje dostawą tego samego dnia w godzinach pomiędzy 18:00 a 22:00.

Zobacz również: Allegro zamówiło 3 tysiące paczkomatów. Chce przebić InPost?

Trzeba jednak pamiętać, że przy wybraniu dostawy Allegro X-press Couriers płatność przelewem tradycyjnym jest niedostępna. Wszystko dlatego, że czas takiej realizacji jest znacznie dłuższy, przez co blokuje to oferowaną możliwość odbioru przesyłki.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button