DrogowyInfo z rynkuTransport

Kontrole na niemieckich drogach! Policja korzysta z kamer sportowych

W Europie można zetknąć się z różnymi metodami kontroli drogowej. W Niemczech coraz popularniejszym sposobem jest używanie przez policję Volkswagena Transportera z drabiną na dachu i przyczepioną kamerą sportową. Można przypuszczać, że wkrótce kontrole na niemieckich drogach będą jeszcze bardziej restrykcyjne. 

Niemiecka policja – jak będą wyglądać nowe kontrole?

Jak donosi portal 40ton.net, tę metodę kontrolowania kabin tirów sprawdzano w ostatnim tygodniu września na autostradzie A1 w pobliżu Bremen. Wykorzystywany przez służby pojazd nie posiadał żadnych oznaczeń, przez co kontrole na niemieckich drogach były niespodziewane. Poruszający się drogą Volkswagen był wyposażony w drabinę, która została przymocowana do bagażnika na dachu. Dodatkowo widoczna była niewielka kamera sportowa w typie GoPro służąca do rejestracji obrazu. Urządzenie znajdowało się z przodu drabiny i nadzorowało kabinę mijających pojazdów transportowych. Jej zadaniem była rejestracja zachowań kierowców za kierownicą.

Źródło: presseportal.de

Zobacz także: General Motors wyprodukuje elektryczne samochody dostawcze!

Kontrole na niemieckich drogach – czego można się spodziewać?

Z daleka pojazd nie zwracał większej uwagi, gdyż był nieoznakowany. Niewielka kamera również nie przykuwała wzroku kierowców skupionych na drodze. Co ciekawe, podczas pierwszej takiej akcji ukarano 97 kierowców, a 50 z nich poruszało się ciężarówkami. Kamera zarejestrowała, że ukarani kierowcy w trakcie jazdy korzystali z urządzeń mobilnych. Każdy przyłapany na korzystaniu z  telefonu musi zapłacić 100 euro mandatuNiemiecka policja restrykcyjnie podchodzi do kwestii korzystania z telefonów za kierownicą. Kierowcy piszący SMS-y stwarzają śmiertelne zagrożenie na drogach, tym bardziej, jeśli poruszają się z prędkością ponad 100 km/h.

Kamery w typie GoPro są bardzo dokładne, dlatego wykorzystuje się je do rejestrowania sportowych osiągnięć. Bez problemu nagrywają obraz na autostradzie, nawet przy znacznych prędkościach. Jednolity bus nie wzbudza podejrzeń kierowców, którzy spodziewają się raczej przeprowadzenia kontroli przez oznakowany pojazd. Nowe kontrole na niemieckich drogach mają zminimalizować zagrożenie na autostradach, jakie stwarzają kierowcy korzystający z telefonów mobilnych.

Zobacz także: Polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button