DrogowyInfo z rynkuTransport

General Motors wyprodukuje elektryczne samochody dostawcze!

General Motors rozpoczyna produkcję elektryków Bright Drop EV600. Przedstawiciele firmy wierzą, że elektryczne samochody dostawcze od GM zdominują branżę kurierską i telekomunikacyjną w USA. Pierwsze pojazdy z logo FedEx ruszą na drogi już w najbliższych miesiącach. 

Bright Drop – elektryczne samochody dostawcze ostatniej mili

Pierwszym modelem zaprojektowanym w ramach projektu Bright Drop będzie EV600 wykorzystujący energię akumulatorów GM Ultium. Zasilą one pojazd o zasięgu 250 mil i ładowności 600 stóp sześciennych (16.99011m³). Pierwsze pojazdy będą wykorzystywane przez FedEx do dostarczania przesyłek już w nadchodzącym okresie świątecznym. Wykonawcą projektu jest anonimowy producent z Michigan. GM kończy modernizację kanadyjskiej fabryki CAMI w Ingersoll, która wkrótce ma przejąć część produkcji. General Motors wyprodukuje również wersje o pojemności 410 ft (11.60991m³), które będą wykorzystywane przez największego operatora telefonii komórkowej w USA – Verizon.

Travis Katz, prezes i CEO BrightDrop, mówi o projekcie:

Dostarczenie naszych pierwszych pojazdów elektrycznych na ulice przed świątecznym szczytem jest najlepszym prezentem, jaki mogliśmy otrzymać w tym roku. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę trudności w łańcuchu dostaw, z którymi boryka się teraz świat. Popyt na handel elektroniczny stale rośnie, a skutki zmian klimatycznych są odczuwalne na całym świecie jak nigdy dotąd. Konieczne  zatem jest, abyśmy szybko działali w celu zmniejszenia szkodliwych emisji. Holistyczne rozwiązania dostarczania Bright Drop mają na celu pomóc w sprostaniu tym wyzwaniom.

Zobacz także: Roboty w amerykańskiej branży automotive są coraz częstsze

Inteligentna i zielona przyszłość z Bright Drop?

General Motors od kilku lat przestawia się na pojazdy elektryczne, stopniowo rezygnując z silników spalinowych. Kilka lat temu korporacja ogłosiła, że dąży do tego, aby wszystkie operacje produkcyjne do 2030 roku były zasilane energią elektryczną ze źródeł odnawialnych. Jednak w tym roku cel został przesunięty na 2025 rok, aby uniknąć 1 miliona ton metrycznych emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Aby plan został zrealizowany, firma inwestuje w odnawialne źródła energii oraz rozwój nowych technologii magazynowania energii, takich jak baterie. Firma chce być niezależną od  niestabilnej produkcji przez farmy wiatrowe lub słoneczne.

Przedstawiciele GM, podobnie jak innych starszych korporacji motoryzacyjnych, przez długi okres bagatelizowali rewolucję elektryczną. Jednak po zaobserwowaniu dynamicznych zmian rynkowych, firma rozpoczęła działania zmierzające do większej elektryfikacji produkcji. Elektryczne samochody dostawcze mają zatrzymać ekspansję Tesli.

Zobacz także: Ford inwestuje w akumulatory. Jest to największa inwestycja w historii marki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Back to top button