Info z rynkuLotniczyTransport
Gorące newsy

United Airlines zwolniło 593 osoby, bo się nie zaszczepiły na COVID-19

United Airlines, czyli jedna z największych linii lotniczych na świecie, poinformowała, że zwolniła niemal 600 pracowników. Wszystko dlatego, że odmówili się szczepieniu na COVID-19. Firma wprowadziła ogólny nakaz tuż po zaakceptowaniu preparatu przez FDA. Jest to jedna z pierwszych korporacji, która wprowadziła taki wymóg wśród swoich załóg. Również pierwsza, która masowo zwolniła osoby nieprzestrzegających wytycznych.

United Airlines zwalnia pracowników, którzy nie chcieli się zaszczepić przeciwko COVID-19

Jak informuje ABC7 United Airlies nakazało swoich pracownikom szczepienie się przeciwko COVID-19. W innym wypadku osoby takie osoby zostaną zwolnione. Informacja ta sprawiła, że ponad 99% załogi zaszczepiła się oprócz tych osób, które nie mogły tego zrobić ze względu na swoje religijne przekonania lub zwolnienie lekarskie.

United poleci w 3,5h z USA do Europy dzięki samolotom Boom Supersonic!

Firma przyznała jednocześnie, że wielu pracowników zgłaszało swoje obiekcje, a także doszło do kilku protestów w tej sprawie. Jednakże United wskazał, że jeśli ktoś nie przyjmie wakcyny, ponieważ nie ufa szczepieniom, to może pożegnać się z pracą. W notatce wskazano nawet, że:

Pandemia zabija obecnie ponad 2000 osób dziennie (w USA — dop. red.), co stanowi wzrost o 65% w ciągu zaledwie ostatnich 30 dni. Najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom jest upewnienie się, że są zaszczepieni.

Zobacz także: Żaden kraj nie radzi sobie tak źle z pandemią Covid-19 jak Polska

Pracownicy United pozywają firmę za wprowadzony wymóg szczepień przeciwko COVID-19

United niestety musi mierzyć się z licznymi procesami w związku ze wprowadzonymi obowiązkami szczepień. Obecnie trwają dwa, w tym jeden w Fort Worth w Teksasie od pracownika, który twierdzi, że nie zostały uwzględnione jego przekonania religijne.

Dodatkowo sześcioro pracowników zwróciło się do sędziego federalnego o zablokowanie nowych zasad. Osoby te oskarżyły linię o dyskryminację nawet wobec tych osób, które prosiły o religijne lub medyczne udogodnienia. Jak wskazuje ABC7, wśród tych pracowników jest dwóch pilotów i jedna stewardessa.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button