PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynku

Pięciogwiazdkowy pociąg w Turcji zacznie funkcjonować już w 2022 roku

Już w przyszłym roku Turcja planuje uruchomić luksusowe pociągi Cappadocia Express. Pięciogwiazdkowy pociąg wyposażeniem i wyglądem nie będzie odbiegał od najlepszych hoteli. 

Pięciogwiazdkowy pociąg turystyczny

Początkowo pociąg miał wyjechać na tory w tym roku, jednak ze względów logistycznych start został przesunięty na początek przyszłego roku. Projekt powstał dzięki współpracy tureckiej firmy Sun Group i japońskiej grupy turystycznej HIS Travel. Wagony będą utrzymane w różnym standardzie, w zależności od wybranego pakietu, cena biletu może oscylować nawet wokół kilku tysięcy euro. W przedziale będzie znajdować się pełnowymiarowe łóżko hotelowe oraz łazienka z prysznicem. Capaddocia Express ma kursować codziennie na trasach Ankara-Kapadocja i Stambuł-Kapadocja. W skład pociągu wejdą dwie lokomotywy i 14 wagonów. Według szacunków każdy pociąg może jednorazowo przewieźć 294 osoby. Inicjatorzy projektu planują przetransportować nim 200 000 turystów rocznie.

Zobacz także: Indie: Aż 25% nowych pociągów może być zasilane energią słoneczną

Do kogo skierowana jest oferta?

Pociąg ma się stać atrakcją turystyczną premium. Oferta skierowana jest przede wszystkim do Rosjan, których najczęstszym miejscem spędzania urlopu jest właśnie Turcja. W pierwszym etapie planowano zainwestować 40 mln euro w projekt. Grupą docelową oferty pociągu Cappadocia Express są turyści gotowi wydać na wycieczkę co najmniej 5 tysięcy euro. To jednak nie pierwszy pociąg o podwyższonym standardzie będący atrakcją turystyczną. Cappadocia Express opiera się na projektach The Pride of Africa (RPA), Rocky Mountaineer (Kanada), The Ghan (Australia). 

Zdjęcie nr. 1. Wnętrze pociągu Cappadocia Express. 

Wnętrze pociągu Cappadocia Express.

Źródło: https://www.railway.supply/en/u-turechchini-u-2022-roczi-hochut-zapustiti-pyatizirkovij-turistichnij-poїzd/ (dostęp: 29.09.2021). 

HIS Travel oraz Sun Group planują uruchomienie luksusowych pociągów turystycznych również ze Stambułu i/lub Ankary do wschodniej Anatolii, Mezopotamii, regionu Morza Czarnego i wybrzeża Morza Egejskiego. Od kilku lat w Turcji można zaobserwować dynamiczny rozwój sektora turystycznego. Inwestycje obejmują przede wszystkim luksusowe hotele oraz nowoczesną infrastrukturę. Kraj coraz bardziej otwiera się nie tylko na Rosjan, ale również na zachodnich turystów. Destynacja staje się konkurencją dla najpopularniejszych europejskich kurortów, a szeroko zakrojone akcje marketingowe sprawiają, że ruch turystyczny jest wzmożony, nawet w czasie pandemii.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button