Info z rynkuMagazyny

Mlekovita otworzyła największe centrum logistyczne w branży mleczarskiej

Mlekovita otworzyła 24 września 2021 roku największe centrum logistyczne w branży mleczarskiej. Inwestycja wyniosła ponad 45 mln złotych i zlokalizowana jest w Wysokim Mazowieckim. 

Nowo otwarte centrum logistyczne obejmuje: magazyny chłodnicze, mroźnię oraz magazyn z przeznaczeniem technicznym. Cała inwestycja pochłonęła 45 mln złotych i jak podają inwestorzy, została w pełni sfinansowana ze środków własnych. Budowa magazynu trwała rok, a łączna liczba miejsc paletowych wynosi 17 tys.

W realizacji inwestycji brały udział m.in. firmy: UNIBEP SA (roboty budowlane), Johnson Controls International Sp. z o.o. (branża chłodnicza), PROMAG S.A. (systemy magazynowe).

Bardzo się cieszę, że UNIBEP SA od lat współpracuje z MLEKOVITĄ. Przypomnę, że wcześniej dla tej firmy wybudowaliśmy halę produkcyjno-magazynową oraz najnowocześniejszą w tej części Europy Fabrykę Proszków Mlecznych. Nasza ostatnia inwestycja prowadzona dla MLEKOVITY to budynek mroźni i dwa budynki magazynowe. Jestem przekonany, że ze wszystkich realizacji możemy być zadowoleni – i inwestor, i my, wykonawcy. Inaczej nie byłoby naszej wieloletniej kooperacji – mówił Leszek Gołąbiecki, Prezes Zarządu UNIBEP SA.

Zobacz także: GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne obok DCT Gdańsk

Systemy magazynowe do największego centrum logistycznego w branży mleczarskiej dostarczyła poznańska firma PROMAG S.A., która w branży ma ponad 40-letnie doświadczenia.

PROMAG S.A. z zadowoleniem przyjął zaproszenie do kolejnego projektu Grupy MLEKOVITA. Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że otwarte dziś centrum logistyczne jest doskonałym przykładem rozwoju i wdrażania nowych technologii w polskich firmach. Cieszę się, że Pan Prezes Dariusz Sapiński, przy wyborze partnera w zakresie systemów magazynowych, postawił na nowoczesne rozwiązania oraz na 40-letnie doświadczenie PROMAG. Podstawą sukcesu inwestycji w Wysokiem Mazowieckiem jest doskonała współpraca pomiędzy naszymi firmami, zrozumienie procesów logistycznych w magazynach MLEKOVITY oraz ich optymalizacja – powiedziała Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny PROMAG S.A. Karolina Tokarz.

Podczas uroczystości Prezes Dariusz Sapiński zaznaczył, że decyzja o budowie tak dużego centrum nie była łatwa, ze względu na trudny okres gospodarczy i niewiadomą co do przyszłości. Jak jednak zaznaczył:

Nie ma rozwoju bez inwestycji, nie ma rozwoju bez patrzenia w przyszłość. Rozwój technologiczny pozwala nam wdrażać i udoskonalać innowacyjne rozwiązania.

 

Zobacz także: Rynek magazynowy w Europie jest bardzo zróżnicowany cenowo

Grupa Mlekovita jest największym  inwestorem  w  branży. W ostatniej dekadzie zainwestowała ponad miliard złotych. Grupa MLEKOVITA to obecnie 22 zakłady produkcyjne, 34 własne centra dystrybucyjne, 142 sklepy firmowe Mlekovitka.

Mieliśmy niewątpliwy zaszczyt uczestniczyć w budowie największego centrum logistycznego w mleczarstwie zrealizowanego przez największą w Polsce spółdzielnię mleczarską. Chciałbym podkreślić, że współpraca naszej spółki JCI z MLEKOVITĄ i z panem Prezesem Dariuszem Sapińskim jest długoletnia – zrealizowaliśmy wspólnie wiele instalacji chłodniczych, począwszy od połowy lat 90. MLEKOVITA zawsze była i będzie kluczowym klientem dla spółki Johnson Controls. Wiedza chłodnicza naszych polskich projektantów pozwoliła zaprojektować nowoczesne i, co ważne, energooszczędne instalacje chłodnicze, spełniające zawsze wysokie i wszystkie obowiązujące normy ochrony środowiska i ekologii – skomentował Konrad Ciszkowski, Członek Zarządu Johnson Controls International Sp. z o.o.

Z okazji otwarcia największego i najnowocześniejszego centrum logistycznego w mleczarstwie list do zgromadzonych skierował także Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Odczytał go Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button